Już w październiku odbędzie się największe wydarzenie HR-owe w Polsce

W dniach 7-8 października odbędzie się pierwsza edycja Human Capital Economy CEE Congress. Do Warszawy zjadą się eksperci z całej Europy Środkowo-Wschodniej, by dyskutować o problemach gospodarki europejskiej i roli kapitału ludzkiego w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Będzie to największe wydarzenie HR-owe i ekonomiczne w Polsce.

Human Capital Economy CEE Congress to nowy, ważny punkt na mapie wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Kongres stanowi platformę dialogu na temat kluczowych dla Europy wyzwań i okazją do wypracowania odpowiednich rozwiązań. Jak przekonują organizatorzy to wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy koncentruje się na wykorzystaniu kapitału ludzkiego. W ramach Human Capital Economy CEE Congress odbędą się panele dyskusyjne, debaty oxfordzkie, a także prezentacje case-studies. W programie wydarzenia znalazły się tematy: Migracja jako wyzwanie zarządzania kapitałem ludzkim, Narodowe modele zarządzania – jako szansa na międzynarodowy sukces, Edukacja i kariera ludzi młodych, Polityka ekonomiczna państw i przedsiębiorstw.

II edycja Konferencji HR w Centrach Usług Biznesowych i IT

W dniach 15-16 października 2015 w Krakowie odbędzie się II edycja Konferencji HR w Centrach Usług Biznesowych i IT. W tym roku Organizatorzy postanowili wprowadzić Uczestników w temat optymalizacji procesów HR w Centrach. W związku z tym, zaproszono wielu ekspertów specjalizujących się w tej tematyce.

Podczas pierwszego dnia Konferencji, Uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat współpracowania zarządów z działami HR, zarządzania różnorodnością, rozwoju kompetencji przywódczych oraz modeli funkcjonowania HR w SSC/BPO/ITO. Na koniec pierwszego dnia Uczestnicy przeniosą się w świat gamifikacji z pomocą Vicemistrza Świata w tej dziedzinie. Drugi dzień Konferencji rozpocznie się od dyskusji na temat rozwoju SSC/BPO w Polsce. Sprawdzimy, co da się zmierzyć w procesach realizowanych w Centrach oraz jak skutecznie wesprzeć zmiany organizacyjne i efektywnie zarządzać czasem pracy w branżach SSC/BPO/ITO. Wszelkie szczegóły dotyczące programu i warunków uczestnictwa można znaleźć na: www.HRwcentrach.pl.

Znamy finalistów konkursu Ambasador Zarządzania Wiedzą!

Zakończył się etap zgłoszeń do konkursu Ambasador Zarządzania Wiedzą, którego organizatorem jest Orange Polska. Jury spośród wielu firm wybrało 5 finalistów, którzy podczas konferencji przedstawią swoje najlepsze praktyki. O główną nagrodę będą walczyć firmy: BMM, COGNIFIDE, LG DISPLAY, AMREST oraz QUBUSHOTELS.Gościem specjalnym wieczoru będzie Jakub B. Bączek – trener mentalny kadry narodowej siatkarzy, zdobywców Mistrzostw Świata w 2014r. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak - Kamysz oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ambasador Zarządzania Wiedzą to pierwszy w Polsce konkurs, którego ideą jest zwrócenie uwagi na aspekt zarządzania wiedzą.Inicjatywa ma na celu wskazanie oraz wyróżnienie organizacji stosujących najlepsze praktyki, metody oraz narzędzia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji o konkursie i konferencji można znaleźć na stronie: www.ambasadorzarzadzaniawiedza.pl Press kontakt: info@ambasadorzarzadzaniawiedza.pl

Poszukiwany Ambasador Zarządzania Wiedzą

Rusza pierwszy ogólnopolski konkurs o tytuł Ambasadora Zarządzania Wiedzą. Organizatorzy zapraszają do udziału firmy, dla których dzielenie się wiedzą jest kluczowym elementem w drodze do sukcesu. Spośród nadesłanych do 20 maja zgłoszeń, Jury wybierze finałową piątkę. Najlepsi z najlepszych przedstawią swoje praktyki podczas konferencji eksperckiej. Organizacja, która wyróżni się unikalnymi i skutecznymi metodami rozwijania kapitału intelektualnego otrzyma tytuł Ambasadora Zarządzania Wiedzą.

Do udziału w konkursie Ambasador Zarządzania Wiedzą zaproszeni są wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Zgłoszenia należy wysyłać do 20 maja br. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.ambasadorzarzadzaniawiedza.pl Organizatorem konkursu jest firma Orange Polska, która realizuje projekt „Światłowód Wiedzy źródłem motywacji do dzielenia się wiedzą eksperta” współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.ambasadorzarzadzaniawiedza.pl

Wynagrodzenia i Systemy Motywacyjne

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do udziału już w VIII edycji spotkania pt. „Wynagrodzenia i Systemy Motywacyjne”, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton.

Na spotkaniu poruszone zostaną tematy:
• High Performing Teams - polityka com & ben, która wspiera osiąganie rezultatów biznesowych przez zespoły – MICROSOFT POLSKA
• Programy i rozwiązania w Nestlé Polska wspierające zdrowie i równowagę miedzy życiem prywatnym a zawodowym pracowników – NESTLÉ POLSKA
• Konstruowanie systemów wynagrodzeń, budowa stawek płac – BZK GROUP
• Jak budować kulturę organizacyjną poprzez komunikowanie wynagrodzeń i świadczeń? – BNP PARIBAS
• Projektowanie systemu motywacyjnego dla handlowców – BZK GROUP
• System motywacyjny dla personelu obsługującego pacjentów (pracownicy medyczni oraz obsługa Klienta) – ENEL MED
• Jak zbudować efektywny system motywacyjny – na przykładzie LOTTE WEDEL
Spotkanie w gronie wieloletnich praktyków to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i opinii na temat efektywnych narzędzi motywacji płacowej, a przede wszystkim pozapłacowej.
Szczegóły na : www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62.

Wieczór Rekrutera - zapraszamy!

Już 23 kwietnia w Opera Club przy placu Teatralnym 1 odbędzie się kolekna edycja Wieczoru Rekrutera. Zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień związani są z branżą rekrutacyjną i human resources! Przewidujemy mnóstwo niespodzianek i spotkań z wieloma ciekawymi Gośćmi! Poza tym, jak co roku, odbędzie się losowanie nagród, więc nie zapomnijcie swoich wizytówek!

W trakcie wydarzenia wręczone zostaną Nagrody Rekrutera, honorujące firmy wyspecjalizowane w dostarczaniu szeroko rozumianych usług HR, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju i postrzegania całego środowiska rekrutacyjnego w Polsce.
Prosimy rejestrować się pod linkiem: wieczor-rekrutera2015.evenea.pl

Nowe wyzwania służb HR na IV Kongresie HR Spółek Giełdowych SEG

8-9 kwietnia 2015 roku w Ossie odbędzie się IV Kongres HR Spółek Giełdowych SEG organizowany przez Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Temat przewodni tegorocznego Kongresu to „Zarządzanie kadrami w warunkach dywergencji oczekiwań pracowników".

Pierwszego dnia zaplanowane zostało pięć sesji plenarnych:
-„Zarządzaniu zespołem gwiazd”
-"Zmiany w oczekiwaniach pracowników a zmiany w funkcjonowaniu firmy - czyli jak pogodzić wodę z ogniem”
-"Zarządzanie różnorodnością"
-„Motywacja w warunkach rosnącego zróżnicowania potrzeb pracowników”
-"Wykrywanie i zapobieganie nadużyciom popełnianym przez pracowników".

Drugiego dnia Kongresu zaplanowane zostały zajęcia praktyczne, podczas których omówione zostaną zagadnienia takie jak m.in.: innowacyjność w zarządzaniu kapitałem ludzkim, Kodeks etyki, employer branding praktyki polskich spółek giełdowych na tle międzynarodowych doświadczeń, zarząd w procesie zmian, narzędzia ochrony pracodawcy przed czynami nieuczciwej konkurencji pracowników.
Szczegółowe informacje na temat Kongresu są dostępne na stronie internetowej www.seg.org.pl
Więcej informacji:
Julia Wiśniewska
Specjalista ds. PR
e-mail: julia.wisniewska@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89
mob. 509 357 280

Po pierwsze: motywacja!

Jak dobrze zacząć rok? Postanowienia, plany, marzenia, ale też nowe wyzwania i trendy. Tegoroczny cykl konferencji Wyzwania HR rozpoczęło spotkanie w Warszawie, podczas którego dużo mówiono o motywacji czyli sile sprawczej, która sprawia, że zamierzenia przekuwamy w działania.

W trakcie warszawskiej edycji konferencji Wyzwania HR rozpoczęło inspirujące wystąpienie Miłosza Brzezińskiego, który z psychologicznego punktu widzenia rozprawiał się z mitem motywacji i możliwości jej kształtowania.
O skuteczności w rekrutacji oraz jak stać się wartościowych partnerem dla biznesu w organizacji mówiła Paulina Basta – blogerka, HR Business Partner w IBM. Tematykę prawdomówności i wiarygodności kandydatów podczas procesów rekrutacyjnych poruszyli: Jadwiga Ford z Ford Coaching oraz Cliff Lansley z Paul Ekman International.
Swoje wystąpienia poprowadzili również: Kalina Pasternak z firmy Hewlett-Packard, Anita Jakubowska-Wojtaś, Andrzej Gondek z Glenmark Pharmaceutical, Leszek Greń z Greń Communication oraz Profesor Olaf Żylicz z Politechniki Warszawskiej.
By dodatkowo zmotywować zespoły Human Resources oraz by promować najlepsze praktyki z zakresu Candidate Experience oraz Employee Experience Grupa Pracuj – podczas konferencji w Wyzwania HR Warszawie – zainaugurowała konkurs „HR Dream Team”.
Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie: www.hr-day.pl/konkurs Kolejne spotkanie z cyklu „Wyzwania HR” odbędzie się 22 kwietnia w Katowicach. Więcej informacji na stronie: www.wyzwaniahr.pl

Nagrody Rekrutera – konkurs dla agencji rekrutacyjnych

23 kwietnia w Opera Club w Warszawie odbędzie się Wieczór Rekrutera, podczas którego zostaną przyznane Nagrody Rekrutera dla najlepszych agencji zatrudnienia, rekrutacji bądź doradztwa personalnego. Firmy chcące wziąć udział w wyścigu o statuetki mogą zgłaszać swoje kandydatury do 16 marca.

Czym dokładnie są Nagrody Rekrutera? Jest to konkurs, w którym uhonorowane zostaną najlepsze firmy wyspecjalizowane w dostarczaniu usług HR w Polsce. Głównym założeniem jest nagrodzenie zwłaszcza tych agencji, które w 2014 roku znacząco przyczyniły się do rozwoju i popularyzacji branży usług rekrutacyjnych. Jury konkursu stworzą w tym roku: Zbigniew Hojka - Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Provident Polska S.A., Sylwia Krzyżycka–Pick - Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Hortex Holding oraz Andrzej Borczyk - Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Microsoft. Rozdanie nagród odbędzie się podczas gali Wieczoru Rekrutera, jednego z najciekawszych wydarzeń skupiających specjalistów z obszaru HR i rekrutacji. Wieczór jest jedną z nielicznych okazji do wymiany doświadczeń oraz budowania nowych relacji biznesowych, a także wspólnej zabawy osób, które zazwyczaj rywalizują ze sobą o zlecenia rekrutacyjne.
Nagrody Rekrutera zostaną przyznane w trzech kategoriach: Best Large Recruitment Company, Best Medium Recruitment Company oraz Best Small Recruitment Company.

W konkursie Nagrody Rekrutera może wziąć udział każda działająca na terenie Polski agencja zatrudnienia, rekrutacji bądź doradztwa personalnego. Zgłoszenia są przyjmowane do 16 marca na adres e-mailowy: nagrody@magazynrekruter.pl.

KONGRES HR 2015 X EDYCJA

KONGRES HR 2015 X EDYCJA
17-18 Marca 2015 r., Warszawa Hotel Sheraton
Dwie równoległe sekcje tematyczne:
„REKRUTACJA, EMPLOYER BRANDING, PROGRAMY ONBOARDINGOWE & MORE”
oraz
„PROGRAMY ROZWOJOWE DLA MANAGERÓW I ZARZĄDZANIE TALENTAMI
W ORGANIZACJI”

Podczas ostatniej edycji Kongresu HR 2014 - mieliśmy przyjemność gościć wybitnych praktyków, którzy otwarcie dzielili się swoim doświadczeniem na temat Wynagrodzeń i Systemów Motywacyjnych oraz o HR Business Parteringu w praktyce i ich decydującym wpływie na podnoszenie efektywności biznesowej organizacji. Tym razem mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa już po raz X do udziału w Spotkaniu praktyków HR, które będzie w całości poświęcone najbardziej aktualnym aspektom w ostatnim czasie: budowaniu marki pracodawcy/EB, nowoczesnym metodom rekrutacji i programom onboardingowym oraz innowacyjnym programom rozwojowym dla managerów jak i zarządzaniu talentami w organizacji.
Spotkanie w gronie praktyków to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i otwartej dyskusji na temat efektywnych narzędzi oraz skutecznie wdrożonych projektów - przy tym wydarzeniu - w zakresie budowania mocnego Empolyer Brandingu/Wizerunku Pracodawcy jak również nowoczesnych metod rekrutacji, programów onboardingowych, innowacyjnych programów rozwojowych dla managerów jak i zarządzania talentami w organizacji.

Wyzwania HR w Rzeszowie

Selekcja, rozwój i umiejętne menadżerowanie kompetencjami pracowników to podstawa pracy HR-owca. Jest to tak oczywiste jak fakt, że zimą musi być zimno. Czy można jednak zarządzać niekompetencjami zespołu? Od takiego pytania wyszedł pierwszy z prelegentów Wyzwań HR w Rzeszowie – Rafał Szczepanik, doświadczony manager, poszukiwacz inspiracji i współzałożyciel portalu pracuj.pl.

Na temat tworzenia w firmie środowiska sprzyjającego rozwojowi umysłu mówiła także Marzena Pelc z Omega Pilzno.
Z kolei Maciej Dobrowolski z Południowej Grupy Kapitałowej opowiadał o tym jak ważne w pracy HR-owca jest to, by skupiać się nie tylko na pracownikach i firmie, lecz także na konsumentach, którzy kupują to, co tworzy przedsiębiorstwo.
O procesie rekrutacji oraz kolejnych etapach: selekcji i adaptacji podczas swojego wystąpienia mówili Anna Pieniążek i Andrzej Konopka z Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów.
Jak jednak przyciągnąć do firmy owego optymalnego kandydata? Na to pytanie odpowiadali Joanna Ziejewska i Tomasz Winiarski z Liugong Dressta Machinery Poland.
Ostatnim prelegentem rzeszowskich Wyzwań HR była Dorota Konieczna – Herdzik.

Kolejna edycja konferencji Wyzwania HR już 20. listopada w Poznaniu. Aby dowiedzieć się więcej i poznać odpowiedzi na nurtujące branżę HR pytania wejdź na http://www.wyzwaniahr.pl/.

Wieczór Rekrutera i Perły HR!

Wieczór Rekrutera to cykliczne spotkanie, którego głównym zamierzeniem jest ukazanie potencjału branży rekrutacyjnej oraz integracja. Dodatkowo celem organizatorów jest przybliżenie zakresu działalności agencji zatrudnienia, poprzez umożliwienie swobodnej wymiany poglądów i zaciśnięcie więzów pomiędzy samymi rekruterami oraz nagrodzenie najlepszych z nich. Każda edycja wydarzenia gromadzi ponad 300 uczestników, co udowodnia zapotrzebowanie na tego typu eventy i pokazuje, że Wieczór Rekrutera nieprzypadkowo cieszy się opinią jednego z najważniejszych dla branży rekrutacyjnej wydarzeń w kraju.

22 października w trakcie Wieczoru Rekrutera zostaną wręczone Perły HR. Jest to konkurs organizowany przez redakcję magazynu Rekruter. Konkurs ma na celu nagrodzenie przedstawicieli firm specjalizujących się w dostarczaniu szeroko rozumianych usług HR w Polsce. W konkursie mogą wziąć udział konsultanci działający na terenie Polski agencji rekrutacyjnych, doradztwa personalnego, pracy tymczasowej bądź outsourcingu.

Wyzwania HR

Za kilka lat będziemy jeździć samochodzami sterowanymi autopilotem. Komu to zawdzięczamy? HR-owcom. Odpowiednio zmotywowany i kreatywnie pobudzony pracownik jest bowiem w stanie tworzyć innowacje. O tym jak kilka hamaków potrafi wpłynąć na funkcjonowanie umysłu, co zrobić by ludzie myśleli w sposób zintegrowany i jak w praktyce połączyć teorię ciągłego doskonalenia typu Kazien i Lean z procesami działów personalnych, już 15.10 opowiedzą branżowi eksperci podczas 26 konferencji Wyzwania HR w Rzeszowie.

Współczesnego pracownika działów personalnych coraz częściej można porównać do wszechstronnego człowieka renesansu. HR-owiec, dzięki swojej wiedzy i psychologiczno-analitycznemu podejściu, jest dziś w firmie partnerem dla biznesu. Z tego powodu podczas rzeszowskij edycji Wyzwań HR Maciej Dobrowolski z Południowej Grupy Kapitałowej opowie dlaczego firmy stosują HR Business Partnering. Z kolei Joanna Ziejewska i Tomasz Winiarski pokażą jak budować strategię Employer Branding w powiązaniu z marką na przykładzie Liugong Dressta Machinery Poland. Co zrobić, by uwolnić w pracownikach potencjał kreatywny zdradzi Rafał Szczepanik, a Dorota Konieczna – Herdzik z firmy Tryumf udowodni, że wynagrodzenie to nie tylko pasek płacowy. To jednak nie wszystko. By dowiedzieć się więcej i wziąć udział konferencji Wyzwania HR w Rzeszowie kliknij: WYZWANIA HR W RZESZOWIE

Odśwież swój dział HR!

Dzisiejszy HR, to już nie tylko łączenie dbałości o dobro pracowników z jak najlepszymi wynikami organizacji. Działy HR muszą silnie współpracować z innymi działami, takimi jak marketing, czy finanse, na bieżąco obserwować postępujące zmiany gospodarcze, a także dbać o atrakcyjność firmy względem potencjalnych, jak i obecnych pracowników.

By nie zgubić się w coraz to nowszych propozycjach innowacyjnych rozwiązań, praktycy potrzebują wymiany wiedzy oraz wparcia ekspertów w tym zakresie. Takim wsparciem dla HR-owców jest niewątpliwe, organizowana już po raz siódmy, przez wydawnictwo Wolters Kluwer, konferencja - Rozwiązania HR.

Zarezerwuj miejsce już dziś!
Rozwiązania HR
22 października, Warszawa, Hotel Gromada
www: http://konferencja.abc.com.pl/rozwiazaniahr/

III edycja Forum Dyrektorów HR już wkrótce!

III edycja Forum Dyrektorów HR, która odbędzie się w dniach 2 – 3 października 2014 roku w Warszawie, to spotkanie decydentów zarządzających działami personalnymi w firmach, które zatrudniają ponad 400 pracowników!

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i benchmarków, poszukiwanie inspiracji oraz przedstawienie rozwiązań przez liderów HR, którzy wyszli poza schemat – stosując niestandardowe podejście do codziennych wyzwań albo wprost przeciwnie – wdrożyli rozwiązanie na tyle proste, że wręcz nieoczywiste. Zapraszamy na dwa nadzwyczajnie efektywne dni, pełne niedostępnej nigdzie indziej wiedzy, unikalnych doświadczeń, inspirujących dyskusji oraz networkingu! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą Forum www.hr-forum.pl/program i dołączenia do społeczności Forum Dyrektorów HR!

Targi Outsourcingu 2014

Targi Outsourcing – Usługi dla Twojego biznesu to najbardziej prestiżowe wydarzenie w Polsce, organizowane w Warszawskim Centrum EXPO XXI, w dniach 16-17 października 2014 roku. Są to targi o biznesowym charakterze, mające na celu zaprezentowanie bogatej gamy usług outsourcingowych, dedykowanych dla przedsiębiorstw poszukujących rozwiązań optymalizujących procesy swojej działalności. Targi Outsourcingu mają nie tylko charakter wystawienniczy, ale edukacyjny i biznesowy. II edycja będzie obfitować w liczne seminaria i wydarzenia towarzyszące oraz sesje warsztatowe, panele dyskusyjne, wystąpienia czołowych przedstawicieli branży outsourcingowej. Honorowym Prelegentem Targów Outsourcingu został Prof. dr hab. Witold Modzelewski założyciel i Prezes Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o.

Targi Outsourcing – Usługi dla Twojego Biznesu są to dwa dni biznesowe dla firm świadczących usługi outsourcingowe dla przedsiębiorstw, a także jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. W jednym miejscu zgromadzą się najważniejsi przedstawiciele dynamicznie rozwijającej się branży outsourcingu. Targi Outsourcingu mają nie tylko charakter wystawienniczy, ale edukacyjny i biznesowy. Podczas nich odbędą się wystąpienia i prelekcje o dydaktycznym charakterze, prowadzone przez czołowych przedstawicieli branży outsourcingowej. I dnia odbędzie się Akademia Outsourcingu, podczas której poruszane będą zagadnienia dotyczące Outsourcingu usług Call Center, obsługi procesów finansowo-księgowych, branżowych zagadnień prawnych oraz marketingowych. II dnia odbędą konferencje w zakresie doradztwa podatkowego i cen transferowych, które poprowadzą uznani prelegenci. Honorowym Prelegentem Targów Outsourcingu został Prof. dr hab. Witold Modzelewski założyciel i Prezes Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. Pełny plan wydarzeń towarzyszących oraz tematyka konferencji znajduje się na stronie www.outsourcingtargi.pl.

V Konwent Prawa Pracy już 2 października!

Już 2 października 2014 r. w Warszawie, odbędzie się jedna z największych konferencji z zakresu prawa pracy - V Konwent Prawa Pracy - Prawo Pracy 2014/2015.

Nieustannie zmieniające się przepisy zmuszają pracodawców do aktualizowania wiedzy i poszukiwania optymalnych rozwiązań dla swoich firm. Kadrowcy również muszą na bieżąco śledzić przepisy i dopasowywać nowe regulacje do specyfiki swoich firm.

W trakcie konferencji poruszymy m.in. następujące zagadnienia:
• jakie zmiany niesie nowa dyrektywa UE dotycząca delegowania pracowników?
• zasady wypowiadania umów o pracę, w tym omówimy znaczenie i konsekwencje wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 13 marca 2014 r.,
• zmianę czasu pracy osób niepełnosprawnych i jej wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego oraz wysokość wynagrodzenia,
• sposoby ustalania wysokości wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu za urlop,
• jakie składniki wynagrodzenia należy uwzględnić ustalając wysokość premii lub nagrody,
• odpowiedzialność materialna pracowników - zasady jej ustalania a przede wszystkim egzekwowania.

Osoby zainteresowane udziałem konferencji, mogą się zapoznać ze szczegółową ofertą na stronie projektu: www.konferencja.abc.com.pl/konwentprawapracy/

Absolvent Talent Days wracają na jesieni

Targi pracy to wciąż jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji na temat zatrudnienia. Z raportu Absolvent.pl wynika, że uważa tak 37% studentów i absolwentów. Jesień to doskonały czas, żeby podczas targów zwerbować w swoje szeregi najlepszych kandydatów na praktyki i staże, a spośród wkraczających na rynek absolwentów, wyłowić młode talenty.

Absolvent.pl, wiodąca platforma rekrutacyjna dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów w Polsce, daje taką możliwość wszystkim firmom podczas Absolvent Talent Days. Druga edycja największych targów pracy i praktyk w Polsce odbędzie się w dwóch polskich miastach. 28 października Kraków Arena zamieni się w miejsce sprawdzonych informacji o rynku pracy, wolnych etatów i zaangażowanych pracowników. To samo w Biznes Klubie Stadionu Narodowego w Warszawie będzie dziać się zaledwie kilka dni później, bo już 6 listopada. Na oba wydarzenia wciąż można się zgłaszać.

Chęć udziału najlepiej zgłaszać poprzez stronę www.absolvent.pl lub www.talentdays.pl Kontakt dla mediów:
Ewelina Sadowska
e-mail: ewelina.sadowska@absolvent.pl
mobile: +48 667 137 855

„Wyzwania HR” we Wrocławiu

Już po raz XXV serwis rekrutacyjny Pracuj.pl zaprasza na konferencję „Wyzwania HR”. Podczas 8 sesji tematycznych najlepsi praktycy, doświadczeni eksperci i uznani liderzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, zaprezentują sprawdzone metody i narzędzia.

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć m.in. jak tworzyć kulturę innowacyjności i kreatywności w firmie. Czym jest prawdziwe przywództwo? Jak wygląda Employer Branding w branży IT? Jest to spotkanie dające szansę do dyskusji na temat branży i jej przyszłości. Najbliższa konferencja odbędzie się 17 września we Wrocławiu w Hotelu Mercure przy Placu Dominikańskim 1.

Więcej informacji nt. Wyzwań HR znajdą Państwo na stronie:
http://www.wyzwaniahr.pl/

Forum Dyrektorów Obsługi Klienta

Forum Dyrektorów Obsługi Klienta – jedno z największych i najbardziej prestiżowych spotkań, którego celem jest strategiczne spojrzenie na klienta, odbędzie się już 9-10 czerwca 2014 w Warszawie.

Podczas Konferencji zaproszeni praktycy skupią się na wskazaniu dobrych praktyk w zakresie strategii obsługi klienta, pomysłów w zakresie jakości obsługi, utrzymania, retencji, ale również budowania lojalności. Rosnąca świadomość klientów, coraz większe możliwości migracji i coraz szybciej zmieniające się trendy powodują, że kluczowym czynnikiem pozwalającym na osiągnięcie sukcesu jest sprostanie oczekiwaniom, dostosowanie standardów i jakości obsługi klienta do jego wymagań.
Wśród prelegentów znajdą się również przedstawiciele największych i uznanych firm t.j: DHL Express, AXA Polska, Bank Pekao, Bank Millennium, Allianz Polska, Client First, Grupa Allegro, PROCEO i wielu innych.
Organizatorem wydarzenia jest Nowoczesna Firma S.A
Więcej informacji:
Anna Łuniewska
menedżer ds. marketingu i PR
anna.luniewska@nf.pl, tel. +48 /22/ 314 14 62

Przystanek HR - Podlasie

Zapraszamy do udziału w IV edycji Konferencji Przystanek HR - Podlasie - inicjatywy skierowanej do specjalistów branży HR, przedsiębiorców, właścicieli firm i wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania zasobami ludzkimi. Głównym celem wydarzenia "Przystanek HR - Podlasie" jest organizacja spotkania praktyków specjalizujących się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, podczas którego mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz poznania najnowszych technik, metod usprawniających kształtowanie polityki personalnej w organizacjach oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń, wiedzy, pomysłów. W tym roku uczestnicy konferencji mają możliwość wzięcia udziału nie tylko w sesji eksperckiej ale również w warsztatach szkoleniowych.

Przystanek HR - Podlasie to cykliczna inicjatywa skierowane do specjalistów branży HR, przedsiębiorców, właścicieli firm i wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania zasobami ludzkimi na Podlasiu. Głównym celem konferencji „Przystanek HR - Podlasie” jest organizacja spotkania praktyków specjalizujących się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, podczas którego mieliby możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz poznania najnowszych technik, metod usprawniających kształtowanie polityki personalnej w organizacjach. Ideą konferencji jest stworzenie okazji do dyskusji oraz wymiany doświadczeń, wiedzy, pomysłów, które w przyszłości zaprocentują większą świadomością i efektywnością w realizacji procesów z zakresu HR. Organizatorem wydarzenia jest: Centrum Doradztwa Personalnego Sp. z o.o.
Szczegółowe informacje: www.przystanekhr.pl

KONFERENCJA DFHR "Wskaźniki w HRM" - Wrocław, 2 czerwca 2014

Dolnośląskie Forum HR, które jest płaszczyzną wymiany doświadczeń i integracji środowiska osób zarządzających zasobami ludzkimi w południowo-zachodniej części Polski zaprasza na coroczną ogólnopolską konferencję pt. „Wskaźniki w HRM” (http://experumhr.pl/pl/konferencja-dfhr/)

Spotykamy się 2 czerwca 2014 we Wrocławiu w hotelu Park Plaza przy ul. Drobnera 11-13.

Podczas konferencji będziemy się pochylać nad zagadnieniami związanymi z mierzeniem efektywności procesów HR’owych. Jeżeli HR ma być partnerem Zarządu w procesie zarządzania organizacją musi mówić językiem Zarządu. Język ten, to głównie wskaźniki opisujące, w jaki sposób zainwestowane pieniądze powracają do firmy. Zarządzanie zasobami ludzkimi, to nieustanne inwestowanie w ludzi. Jakie przełożenie mają te inwestycje na zyski firmy będzie głównym tematem konferencji.

Od wielu lat trwa nieustanna dyskusja jak mierzyć niemierzalne. Będziemy chcieli wsłuchując się w wystąpienia prelegentów zobaczyć jak oni skutecznie radzą sobie z tymi zagadnieniami. Prelegentami są praktycy, którzy na co dzień z sukcesem stosują metody pomiaru efektywności procesów HR’owych.

W drugiej części konferencji będziemy pracować w gronie wszystkich uczestników konferencji wykorzystując Open Space Technology. Metoda ta pomoże nam skutecznie wymienić się doświadczeniami i wypracować wnioski przydatne w dalszej pracy.

Zapraszamy do rejestrowania się: http://experumhr.pl/pl/konferencja-dfhr/rejestracja/

Program konferencji: http://experumhr.pl/pl/konferencja-dfhr/program_konferencji/

V edycja konferencji HR FACTOR: Nowoczesna i efektywna rekrutacja.

Już 21 maja 2014 r. we Wrocławiu odbędzie się V edycja konferencji HR FACTOR: Nowoczesna i efektywna rekrutacja.

HR FACTOR to komplementarne połączenie seminariów z warsztatami.

Podczas wykładów seminaryjnych poruszone zostaną m.in. następujące tematy:
- Kandydat… nasz Pan? - jak skutecznie budować relacje z kandydatami?
- SEM i SEO w służbie rekrutacji – jak wykorzystać Google w efektywnej rekrutacji?
- Social Media w rekrutacji – kiedy tradycyjne metody rekrutacji nie działają

Warsztat do wyboru:
warsztat 1: Walka o talenty
warsztat 2: HR - owiec jako Asesor w firmie
warsztat 3: New Employee Orientation
Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
Więcej informacji na stronie: http://www.hrfactor.pl

Rejestracja: http://hrfactor.pl/rejestracja.html
Przy rejestracji, wpisując na dole formularza kod rabatowy: „Verita” , cena uczestnictwa wynosi 200 zł netto
Zapraszamy!

Nakręceni na HR! 12-13 czerwca rusza HRcamp

HRcamp to największa konferencja w Polsce poświęcona rekrutacji i employer branding. VI edycja HRcamp odbędzie się warszawskim kinie Praha już 12-13 czerwca 2014 r. Organizatorami konferencji są HRstandard.pl i eRecruiter.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, a w tym:
18 HR CASE
3 PANELE DYSKUSYJNE
5 SESJI HRcafe
6 WARSZTATÓW SPECJALISTYCZNYCH
6 SPOTKAŃ W FORMULE HRchat
ROZDANIE NAGRÓD EBstars
SESJE COACHINGOWE DLA HR

Organizatorami konferencji są: HRstandard.pl, eRecruiter
Zobacz stronę konferencji: hrcamp.pl

Bezpłatnie zbadaj kompetencje swoich pracowników! Projekt systemowy PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie systemowym „Zarządzania kompetencjami w MSP”, kierowanym do małych i średnich przedsiębiorstw, które nie wdrażają strategii zarządzania przez kompetencje w swoich firmach.

W ramach działań doradczych w 300 przedsiębiorstwach zostaną przygotowane Plany Rozwoju Kompetencji. Poza bezpłatną analizą i badaniem kompetencji pracowników, przedsiębiorstwa otrzymają pakiet szkoleń oraz doradztwo, zmierzające do wdrożenie systemu zarządzania przez kompetencje. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz warunków uczestnictwa znajdują na stronie internetowej http://www.kompetencjemsp.parp.gov.pl Zgłoszenia do usługi szkoleniowo-doradczej można dokonać online przez stronę internetową, mailowo: kompetencjemsp@parp.gov.pl lub telefonicznie: 537 023 456. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

IV edycja Wieczoru Rekrutera oraz gala wręczenia Nagród Rekrutera już za nami!

29 kwietnia w klubie Organza w Warszawie odbyła się czwarta edycja jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Wieczór Rekrutera okazał się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z obszaru rekrutacji oraz human resources. Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy wręczone zostały Nagrody Rekrutera dla najlepszych agencji rekrutacyjnych, zatrudnienia i doradztwa personalnego w Polsce.

Wydarzenie, które poprowadził Andrew Samu, po raz kolejny okazało się strzałem w dziesiątkę. Podczas przemów mieliśmy przyjemność wysłuchać m.in. Austina Birksa, członka Zarządu firmy Verita HR Polska, Grzegorza Turniaka, założyciela BNI Polska oraz Aleksandry Radziewskiej, redaktor naczelnej magazynu Rekruter.

Więcej informacji i wydarzeniu i zwycięzcach Nagród Rekrutera tutaj.

Wieczór Rekrutera i Nagrody Rekrutera już 29 kwietnia!

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy na co dzień związani są z branżą rekrutacyjną i human resources. Wieczór Rekrutera, jak poprzednie trzy edycje będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, spotkania osób z branży jak i przede wszystkim do dobrej zabawy! Zaplanowaliśmy dla Was dużo ciekawych rzeczy i jeszcze więcej niespodzianek! Chcemy tym samym podziękować wszystkim naszym czytelnikom i partnerom biznesowym za owocną współprace w roku 2013! Dodatkowo podczas Wieczoru wystąpią Goście Specjalni, którzy opowiedzą trochę o swoich doświadczeniach i wiedzą o branży.

Wszystkich prosimy też o przyniesienie swoich wizytówek, bo jak co roku odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród! Wszystkich tych, których nie mieliśmy jeszcze przyjemności uwzględnić na liście obecnych prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: redakcja@magazynrekruter.pl

Więcej informacji o Nagrodach Rekrutera: kliknij tutaj.

Wyzwania HR w Katowicach

Już po raz XXII najpopularniejszy serwis rekrutacyjny Pracuj.pl zaprasza na konferencję z cyklu „Wyzwania HR”. Druga w tym roku edycja najważniejszego spotkania praktyków, specjalistów i menedżerów, którzy na co dzień zarządzają obszarem HR odbędzie się 16 kwietnia w Katowicach, w Hotelu Angelo przy ul. Sokolskiej 24.

Podczas konferencji uczestnicy wysłuchają autorskiego wykładu Tomasza Kammela pt. „Jak gadać, żeby się dogadać”, a także dowiedzą się m.in., w jaki sposób tworzyć kulturę innowacyjności i kreatywności w firmie oraz jak wspierać przełożonych w zarządzaniu pracownikami z pokolenia „Y”. Katowickie „Wyzwania HR” to 9 sesji tematycznych prowadzonych przez uznanych specjalistów HR, którzy zaprezentują najlepsze praktyki, a także najnowsze trendy i rozwiązania oraz opowiedzą o wyzwaniach, jakie stoją przed działami HR.

Konferencja „Wyzwania HR” to najważniejsze forum wymiany doświadczeń i obserwacji z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce. Spotkanie sprzyja integrowaniu społeczności HR w regionie oraz budowaniu praktycznych relacji między jego uczestnikami – praktykami HR oraz ekspertami i menedżerami kształtującymi politykę personalną w firmach. To unikatowa w regionach możliwość poznania dobrych praktyk stosowanych przez najlepszych specjalistów na rynku.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji „Wyzwania HR” znajdą Państwo na stronie: WyzwaniaHR.pl

Wynagrodzenia i Systemy Motywacyjne

Przed nami VI edycja spotkania pt. „Wynagrodzenia i Systemy Motywacyjne”, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2014 r. w warszawskim hotelu Sheraton. W trakcie spotkania zostaną poruszone aktualne tematy, związane z nowoczesnym motywowaniem pracowników poprzez tworzenie efektywnych systemów wynagrodzeń oraz benefitów (w tym programów prozdrowotnych).

Na spotkaniu powiedziane będzie, m. in. o: • Nowych trendach w motywowaniu i wynagradzaniu • Wpływie regulacji europejskich na systemy wynagradzania w polskim sektorze finansowym • Kluczowej roli Reward Managera w przemianie tradycyjnego działu kadr i płac w strategicznego partnera biznesowego • Innowacyjnych formach motywowania pracowników pokolenia Y • Komunikacji świadczeń pracowniczych • Work-Life Balance W tym roku podzieliliśmy program na dwa główne tematy: pierwsza część będzie poświęcona zagadnieniom stricte z obszaru Com & Ben, a druga – Health & Wellbeing oraz Worklife & Wellness. Spotkanie w gronie wieloletnich praktyków to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i opinii na temat efektywnych narzędzi motywacji płacowej, a przede wszystkim pozapłacowej. Szczegóły na : www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62. Zapytania prosimy kierować na adres: julia.ivanova@bmspolska.pl

Już za tydzień trzecie spotkanie działów HR spółek giełdowych

Zarządzanie absencją, praca tymczasowa oraz motywacja pracowników, to niektóre z tematów do dyskusji na III Kongresie HR Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 9-10 kwietnia 2014 roku w Ossie. Zgromadzeni eksperci ds. zarządzania zasobami ludzkimi spółek giełdowych zastanowią się, jaki wpływ mają działy HR na kreowanie wartości spółki notowanej na giełdzie.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jako Partner Instytucjonalny, firma Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny, Adecco Poland i BPI Polska jako Partnerzy Strategiczni oraz Business Service, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group, Crido Taxand, DLA Piper i Instytut Rynku Kapitałowego - WSE Research jako Partnerzy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://seg.org.pl/pl/iii-kongres-hr-spolek-gieldowych-seg .

Akademickie Targi Pracy JOBBING

Bezpośrednie rozmowy z kilkudziesięcioma pracodawcami, warsztaty rozwoju osobistego, prezentacje, konsultacje ze specjalistami i doradcami w karierze, a wszystko to w jednym miejscu! Niemożliwe?

Przyjdź 1 kwietnia 2014 roku do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie po raz ósmy odbędą się Akademickie Targi Pracy JOBBING. Pracodawcy i nasi specjaliści czekają na Ciebie w godzinach 09:30 - 17:00. Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia na rzecz Akademickich Biur Karier oraz wiodących uczelni warszawskich.

Więcej informacji na stronie: Jobbing.org.pl

O zarządzaniu absencją, pracy tymczasowej oraz motywacji pracowników na III Kongres HR Spółek Giełdowych SEG

9-10 kwietnia 2014 roku w Ossie odbędzie się III Kongres HR Spółek Giełdowych SEG organizowany przez Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Temat przewodni tegorocznego Kongresu to „HR jako kluczowy czynnik kreacji wartości spółki giełdowej”. Będzie mowa między innymi m.in o zarządzaniu absencją, pracy tymczasowej oraz motywacji pracowników.

Pierwszego dnia zaplanowane zostały trzy sesje plenarne. W ramach pierwszej dyskusji panelowej na temat zarządzania absencją zaproszeni Goście zastanowią się dlaczego pracownicy chorują, co robią „na chorobie” oraz jak zmniejszyć absencję chorobową.
Podczas drugiej sesji będzie mowa o wadach i zaletach pracy tymczasowej. Pogłębiony zostanie także temat motywacji, omawiany na poprzednich Kongresach.
Drugiego dnia Kongresu zaplanowane zostały zajęcia praktyczne, podczas których omówione zostaną zagadnienia takie jak: współpraca szefa HR z Zarządem przy wdrażaniu strategicznych zmian; podnoszenie efektywności organizacji i zespołu poprzez skuteczną transformację firmy; praca tymczasowa jako sposób obniżenia kosztów personalnych i efektywne rozwiązanie na wahania koniunktury; ubezpieczenia osobowe dla kadry menedżerskiej i pracowników; budowanie kultury etycznej w miejscu pracy; mobbing w miejscu pracy.
Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

HR FACTOR – IV edycja | Forum Nowoczesnych Menedżerów HR

HR FACTOR to spotkanie menedżerów praktyków odpowiedzialnych za kreowanie i realizację polityki personalnej w swoich organizacjach. Podczas konferencji omówimy współczesne wyzwania, jakie stoją przed działami HR, najnowsze trendy i narzędzia wspomagające procesy zarządzania ludźmi.

Na wydarzenie zapraszamy 18 marca 2014.

IV edycja HR FACTOR adresowana jest do osób, które m.in.:

• wykorzystując znajomość najnowszych trendów HR chcą przyczynić się do efektywniejszej realizacji celów swoich zespołów
• zamierzają świadomie kreować nowoczesną politykę rekrutacyjną w swojej firmie
• chcą wyjść poza typowe standardy funkcjonowania swojego działu HR by wykorzystać niestandardowe narzędzia do prowadzenia wyższego poziomu wydajności biznesowej
• oczekują od Zarządu partnerstwa w procesach rozwojowych, a także współodpowiedzialności za rezultaty w obszarze szkoleń i rozwoju kompetencji kadry pracowniczej
• chcą zoptymalizować swoje procesy HR by wdrożyć nowe rozwiązania techologiczne
• rozważają inwestycję w programy pozyskania i utrzymania talentów
• planują realizować politykę budowania zaangażowania przez procesy leadership development i zrównoważonego rozwoju w organizacji

Konferencja będzie podzielona na 2 części: seminarium (5 sesji tematycznych) i praktyczne warsztaty (3 tematy do wyboru).
Tematyka spotkań została zaprojektowana w oparciu o pogłębione analizy dokonane przy współpracy z kilkutysięczną grupą HR-owców z całej Polski.

Więcej na stronie: HRFactor.pl

Kongres Kadry – Kierunek: Innowacje

XIX edycja Kongresu Kadry odbędzie się 7-8 maja 2014 roku w hotelu Intercontinental w Warszawie. To największe wydarzenie w branży HR w Polsce. Hasło, które towarzyszyć będzie wiosennym spotkaniom i prelekcjom brzmi: Kierunek: Innowacje. Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele świata biznesu, nauki i sportu. Organizatorem kongresu jest Nowoczesna Firma S.A.

Jak w każdej edycji kongresu uczestnicy będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu case study największych firm polskich i zagranicznych, paneli eksperckich, warsztatów czy sesji coachingowych. Swoje doświadczenia w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi zaprezentują liderzy biznesu a wśród nich między innymi: British American Tobacco, Polpharma, JTI Polska, LOTOS Petrobaltic, Leroy Merlin, EXATEL, PWPW, Energa, KIA Motors Polska, Whirpool, Skanska, Sygnity, Samsung Electronics Polska i wiele innych. Wiodącą tematyką kongresu będą innowacje, stąd hasło przewodnie: Kierunek - INNOWACJE

Aby nawiązać do hasła przewodniego kongresu, organizatorzy kongresu proponują innowacje w jego formule. Po raz pierwszy podczas tej edycji zostanie przeprowadzony finał nowego, ogólnopolskiego konkursu HR INNOVATOR 2014, pojawią się też bardziej bezpośrednie formy kontaktu z prelegentami – panele dyskusyjne z ekspertami.

Więcej informacji: kongreskadry.pl

Druga edycja IABC/Poland Business Communication Forum 2014

Już 27 marca w Warszawie (Ufficio Primo) odbędzie się druga edycja konferencji Business Communication Forum 2014, poświęcona komunikacji w biznesie. Organizatorem wydarzenia jest polskie przedstawicielstwo IABC – International Association of Business Communicators. Podczas konferencji zaproszeni eksperci omówią zagadnienia związane z rolą jaką komunikacja odgrywa w pozyskiwaniu klientów, zdobywaniu przewagi konkurencyjnej, a także budowaniu marki.

Podczas konferencji zostaną omówione najnowsze trendy związane z komunikacją zewnętrzną, wewnętrzną oraz jakością obsługi klienta - czyli to, co ma znaczący wpływ na rozwój biznesu. Wśród prelegentów znajdą się uznani doradcy, trenerzy oraz praktycy, w tym: Nina Kowalewska-Motlik/Superbrands, Grzegorz Turniak/BNI Polska czy Urszula Martyl/Linkedin.

Dodatkowe informacje o konferencji: www.bucom2014.iabcpoland.pl

KONGRES HR 2014 VIII EDYCJA- „SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA W ZARZĄDZANIU ZASOBAMI LUDZKIMI”

"Sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu zasobami ludzkimi" - po raz kolejny pod tym hasłem w Warszawie odbędzie się Kongres HR 2014.
Wydarzenie, które będzie miało miejsce w dniach 15 - 16 kwietnia 2014 r., odbędzie się w hotelu Sheraton.
Organizatorzy już po raz ósmy zapraszają do udziału w Spotkaniu praktyków HR, które będzie w całości poświęcone dwóm najbardziej aktualnym aspektom w ostatnim czasie: budowaniu marki pracodawcy, nowoczesnym metodom rekrutacji i programom onboardingowym oraz innowacyjnym programom rozwojowym dla managerów średniego i wyższego szczebla.

Na spotkaniu zaprezentowane będą rozwiązania, które systemowo wiążą indywidualny rozwój kadry zarządzającej z potrzebami organizacji. Zapoznacie się Państwo z programami rozwojowymi dla managerów oraz ciekawymi case’ami biznesowymi na rynku w ostatnim czasie.
Spotkanie w gronie sprawdzonych ekspertów to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i otwartej dyskusji na temat efektywnych narzędzi pomagających zatrudniać najlepszych pracowników i wdrażać ich do efektywnej pracy, a także skutecznych sposobów rozwoju managerów.

Szczegóły na : www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62. Zapytania prosimy kierować na adres: info@bmspolska.pl

CEE Outsourcing Shared Services Awards - Verita HR Polska nominowana!

Bardzo miło nam poinformować, że nasz wydawca firma Verita HR Polska znalazła się w gronie firm nominowanych w prestiżowym konkursie CEE Outsourcing and Shared Services Awards, w kategorii Best Recruitment Firm of the Year.

BiznesPolska Media po raz drugi organizuje doroczną Galę CEE Outsourcing Shared Services Awards, której celem jest uhonorowanie wybitnych osiągnięć uczestników tego sektora. Nagrody uznania za wkład w rozwój branży w Europie Środkowej i Wschodniej 2013 roku zostaną wręczone globalnym firmom outsourcingowym, projektom z zakresu usług dla biznesu oraz specjalistom z tego sektora przez niezależne jury.
Uroczystość wręczenia nagród odbędziecie się w Warszawie w hotelu InterContinental 6 lutego 2014 roku.
Do udziału w tegorocznej uroczystości zostało zaproszonych ponad 250 gości, z czego ponad 50 to międzynarodowe firmy zainteresowane ulokowaniem lub rozwijaniem swoich centrów usług w Europie Środkowo-Wschodniej. Gala będzie poprzedzona panelem dyskusyjnym, dotyczącym usług wspólnych i sektora outsourcingowego.

Więcej informacji dostępne jest na stronie: http://ceeoutsourcingawards.com/

Jacek Santorski, międzynarodowi eksperci i najlepsi polscy praktycy – Wyzwania 2014

Warszawska, XXI edycja uznanej konferencji „Wyzwania HR” otwiera tegoroczny cykl kluczowych wydarzeń w branży HR. Tegoroczne „Wyzwania HR” poznamy już 12 lutego 2014 roku w Hotelu Sheraton przy ul. B. Prusa 2 w Warszawie.

Konferencję otworzy wystąpienie gościa specjalnego - psychologa biznesu p. Jacka Santorskiego.
Zaproszeni prelegenci przedstawią najlepsze praktyki zarządzania, najnowsze trendy, dzięki którym uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in.:
• Jakie przemiany zachodzą w polskich firmach
• Jak budować zaangażowanie pracowników
• Jak proaktywnie budować kulturę organizacyjną - o wojownikach i prześladowcach
• Jak zrekrutować 170 finansistów
• Jak identyfikować talenty w organizacji
• Czy możliwa jest integracja narzędzi i procesów HR


Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji „Wyzwania HR” znajdą Państwo na: http://www.wyzwaniahr.pl/

Międzynarodowy Kongres Rekrutacji i HR w listopadzie w Warszawie

Przed nami pierwszy międzynarodowy kongres specjalistów z firm rekrutacyjnych i agencji zatrudnienia. Przemawiać będą m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Ann Swain, dyrektor stowarzyszenia zrzeszającego agencje rekrutacyjne Association of Professional StaffingCompanies oraz Anna Wicha, Członek Zarządu Eurociett (European Confederation of Private Employment Agencies).

W centrum konferencyjnym Adgar Plaza w Warszawie we wtorek, 26 listopada, spotkają się przedstawiciele międzynarodowych organizacji zrzeszających agencje zatrudnienia, właściciele polskich firm rekrutacyjnych oraz badacze i eksperci z branży. Tematy rozmow:
- zmiany demograficzne i społeczne
- perspektyw rynku pracy w Polsce w latach 2015-2020
- trendy w pracy tymczasowej i zatrudnianiu fachowców
- reformy w urzędach pracy
- przyszłościowe rozwiązania technologiczne stosowane w rekrutacji i tendencji związanych z mediami społecznościowymi.

Konferencję organizuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, największa w Polsce branżowa organizacja pracodawców. Wydarzenie to zostało przygotowane we współpracy z „The Global Recruiter”.

- Po raz pierwszy w Polsce, branża rekrutacyjna może pochwalić się wydarzeniem przygotowanym na taką skalę i z udziałem międzynarodowych ekspertów, których podejście z pewnością wzbogaci nasze spojrzenie na rynek pracy i sprawy związane z rekrutacją i HR – mówi Jarosław Adamkiewicz, prezes SAZ. – Współpraca z magazynem „The Global Recruiter” sprawiła, że kongres nabierze szczególnie eksperckiego wymiaru. Wymiana poglądów podczas tego wydarzenia będzie z pewnością niezwykle owocna.

Wydarzenie zostanie zakończone uroczystą galą wręczenia statuetek „Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2013 w opinii specjalistów i menedżerów”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://saz.org.pl/konferencja2013/ .

Konwent Prawa Pracy - 9 października 2013

W trzeciej już edycji Konwentu Prawa Pracy zostaną poruszone najbardziej istotne w ostatnim czasie zagadnienia, z którymi mają do czynienia pracodawcy: czas pracy ze szczególnym omówieniem najnowszych zmian, które wejdą w życie 23 sierpnia 2013 r., nowe urlopy rodzicielskie oraz podróże służbowe.

W trakcie wystąpień zaproszeni przez nas eksperci omówią najistotniejsze dla kadrowców zagadnienia, takie jak:
• czas pracy - ze szczególnym omówieniem najnowszych zmian, które wejdą w życie 23 sierpnia 2013 r.,
• nowych urlopów rodzicielskich i przysługujących z ich tytułów zasiłków macierzyńskich,
• rozliczanie podróży służbowych - wyjaśnienie najbardziej istotnych problemów, z którymi zetknęli się praktycy po wejściu w życie nowych zasad rozliczania podróży służbowych,
• zasady wystawiania świadectw pracy w przypadku umów terminowych,
• czasu pracy kierowców - omówienie najświeższych zmiany, które weszły w życie 16 lipca 2013 r.
• będą też wyjaśnione problematyczne kwestię związane z delegacjami i wynagrodzeniami.
Konwent Prawa Pracy odbędzie się 9 października 2013 r., w Centrum Konferencyjne Golden Floor.
Więcej informacji o konferencji: http://www.konferencja.abc.com.pl/konwentprawapracy/

Najważniejsze wydarzenie świata HR po raz pierwszy na Podkarpaciu! „Wyzwania HR” w Rzeszowie

„Wyzwania HR” to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu praktyków HR. Na najbliższej konferencji 16 października uczestnicy zapoznają się z nowym raportem Pracuj.pl „Wyzwania HR 2014”. Podczas sesji tematycznych eksperci przedstawią najlepsze praktyki zarządzania, najnowsze trendy oraz prognozy.

Organizator konferencji – portal rekrutacyjny Pracuj.pl – do udziału w wydarzeniu zaprosił praktyków w branży HR m.in.:
• Renatę Wiśniewską
• Magdalenę Jankowską
• Renatę Markowską
• Agnieszkę Bieniak

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIX edycji konferencji 16 października, w Rzeszowie, Hotel Grand, ul. Dymnickiego 1a

Czytaj więcej tutaj

Kongres Kadry już wkrótce!

Kongres Kadry to prestiżowe wydarzenie w branży HR w Polsce. Organizatorem kongresu jest Nowoczesna Firma SA.
Kongres Kadry to spotkanie menedżerów zarządzających ludźmi w firmie. Od 2005 roku, interesujące wystąpienia, ciekawe studia przypadków, uznani eksperci i światowej sławy prelegenci przyciągają na Kongres liczne grono prezesów, członków zarządu, dyrektorów i specjalistów personalnych. Kongres Kadry to zdecydowanie największe wydarzenie w branży HR w Polsce – przez kolejne edycje udało nam się zgromadzić blisko dziesięć tysięcy uczestników. Jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń personalnych wśród menedżerów zarządzających ludźmi w firmie.

XVIII Międzynarodowy Kongres Kadry & Expo odbędzie się w Warszawie, w dniach 21-23 października 2013 roku. Jak zwykle jesienią, Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa firm szkoleniowych i dostawców usług dla HR – Expo Kadry.
Celem jesiennej edycji jest prezentacja doświadczeń liderów biznesowych. Przedstawimy przykłady firm polskich i zagranicznych, dla których pracownicy są największą wartością. Stąd hasło towarzyszące eventowi – Biznes tworzą ludzie.
Zaprosimy prezesów i wiceprezesów firm, HR biznes partnerów, dyrektorów personalnych, którzy podzielą się z Państwem swoją wiedzą – ich doświadczenie będzie zapewne inspiracją do podjęcia działań w Państwa firmach.
Gościem specjalnym drugiego dnia Kongresu będzie prof. Jerzy Hausner - były minister gospodarki, pracy i polityki społecznej. Profesor Hausner poprowadzi prelekcję: Korzyści utracone - czy rynek pracy stać na upadłości firm?

Zapraszamy!

Więcej informacji: kongreskadry.pl

Wyzwania HR we Wrocławiu

Zapraszamy 18 września na pierwszą po wakacjach edycję konferencji "Wyzwania HR", która odbędzie się we Wrocławiu przy Placu Dominikańskim 1.

Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pozytywna psychologia działa w zarządzaniu i biznesie, jak wykorzystać kanały nieformalne do komunikacji w firmie oraz czy synergia pomiędzy działami może mieć wpływ na wzrost przychodów firmy.
W trakcie 8 sesji zaproszeni eksperci zaprezentują najlepsze praktyki, najnowsze trendy i rozwiązania oraz opowiedzą o wyzwaniach jakie stoją przed działami HR. Wśród znakomitych prelegentów na konferencji będą m.in. Szymon Kudła z Centrum Szkolenia JET, Agnieszka Iskra z TVN, Marta Kacprzak i Natalia Moczko z Objectivity Bespoke Software Specialists, Irmina Kochman z AmRest, Monika Głowacka i Zbigniew Miedziński z LG Display oraz Rafał Nachyna i Radosław Iwańczuk z Grupy Pracuj Solutions, z którymi uczestnicy konferencji będą mogli także porozmawiać.

18 września 2013 - Hotel Mercure we Wrocławiu
Organizator: Pracuj.pl
Informacje: http://www.wyzwaniahr.pl/

KONGRES HR „SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA W ZARZĄDZANIU ZASOBAMI LUDZKIMI”

KONGRES HR „SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA W ZARZĄDZANIU ZASOBAMI LUDZKIMI” VII EDYCJA
18-19 WRZEŚNIA 2013 ROKU
WARSZAWA
DWIE RÓNOLEGŁE SEKCJE TEMATYCZNE: „ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW A EFEKTYWNOŚĆ BIZNESOWA” oraz „ZARZĄDZANIE TALENTAMI”

Podczas ostatniej edycji kongresu HR „Sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu zasobami ludzkimi” mieliśmy przyjemność gościć wybitnych ekspertów, którzy otwarcie dzielili się swoim doświadczeniem na temat nowoczesnych metod motywacji pracowników pokolenia „Y”, zarządzania różnorodnością oraz programów rozwojowych dla managerów.
Tym razem mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa już po raz siódmy do udziału w Spotkaniu praktyków HR, które będzie w całości poświęcone dwóm najbardziej aktualnym aspektom w dzisiejszych czasach: kulturze organizacyjnej opartej na zaangażowaniu i satysfakcji pracowników w kontekście efektywności biznesowej oraz zarządzaniu talentami. Na naszym Spotkaniu zaprezentujemy rozwiązania, które systemowo wiążą indywidualny rozwój talentów z potrzebami organizacji. Zapoznacie się Państwo z najciekawszymi case’ami biznesowymi na rynku w ostatnim czasie. Spotkanie w gronie sprawdzonych ekspertów to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i opinii na temat efektywnych narzędzi budujących zaangażowanie pracowników, a także sposobów rozwoju talentów.
Szczegóły na : www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62. Zapytania prosimy kierować na adres: info@bmspolska.pl

Pierwsza konferencja LinkedIn w Polsce - Rekrutacja i Employer Branding na LinkedIn

• Zdarzyło Ci się konkurować o najlepszych kandydatów z innymi firmami w Twojej branży?
• Skończyły Ci się pomysły jak efektywnie promować wizerunek Twojej firmy?
• Chcesz poznać nowe metody pozyskiwania kandydatów?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś/łaś TAK. To znaczy, że musisz tu być!
Masz przed sobą niesamowitą możliwość poznania doświadczeń Klientów współpracujących z LinkedIn.
Uczestnicy. Dyrektorzy i managerowie działów personalnych, odpowiedzialni za Rekrutację i Wizerunek pracodawcy.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, więc zarejestruj się już teraz!

Potencjał w odmienności czyli Wyzwania HR w Sopocie Wyzwania HR w Sopocie

Wąska specjalizacja czy raczej uniwersalne kompetencje, które sprawdzają się na wielu polach? Idealne dopasowanie do organizacji, czy bazowanie na różnorodności i czerpanie z konstruktywnego ścierania się osobowości, doświadczeń oraz kompetencji pracowników? Jak najlepiej zbudować zespół, by zapewnić sukces firmy? Te pytania znalazły pełne inspiracji odpowiedzi podczas sopockiej edycji konferencji Wyzwania HR

Głos na konferencji zabrali:

• Joanna Malinowska - Parzydło
• Szymon Kudła
• Katarzyna Kisielewska
• Tina Sobocińska
• Marcin Sieńczyk

Kolejne spotkanie z cyklu „Wyzwania HR” odbędzie się 18 września 2013 roku we Wrocławiu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.wyzwaniahr.pl

III Konferencja Lato HR

Już 05 lipca 2013 r. w Warszawie odbędzie się III Konferencja Lato HR - „Od projektu HR do sukcesu organizacji. Najciekawsze HR’owe case studies”.
Adresatami wydarzenia są pracownicy działów HR - Dyrektorzy, Kierownicy, Specjaliści, a także wszystkie osoby związane z branżą zarządzania zasobami ludzkimi.
W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną nowe trendy, narzędzia i rozwiązania z obszaru HR. Każdy poruszany temat odwołuje się do konkretnego studium przypadku i będzie omówiony przez doświadczonego prelegenta, autorytetu w swojej dziedzinie.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego wydarzenia będzie debata ekspercka poświęcona zarządzaniu wiekiem w organizacji.

Udział merytoryczny w konferencji potwierdziły firmy: ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Grant Thornton FPA Outsourcing, Skanska, PKP Cargo oraz PKO BP, a także przedstawiciele środowisk akademickich z Akademii Leona Koźmińskiego oraz organizacji pozarządowych - Polskiej Konfederacji Lewiatan oraz Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).

W trakcie konferencji przewidzianych jest wiele niespodzianek, m.in.: na każdego uczestnika czeka eVoucher o wartości 300 zł netto do wykorzystania na narzędzia HR24, którego fundatorem jest firma HR24, a także możliwość wzięcia udziału w II Edycji Badania Benchmarków TDI, które premiowane będzie książką „Kompendium Zarządzania Szkoleniami” autorstwa Pawła Kopijera.

XVII Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EuroPower

W dniach 22-23 maja br., w hotelu Radisson Blu przy ulicy Grzybowskiej 24 w Warszawie odbędzie się XVII edycja Międzynarodowej Konferencji Energetycznej EuroPower, której towarzyszyć będzie wieczorna Wielka Gala Liderów Świata Energii.

Konferencja EuroPower nieprzerwanie od 16 lat skupia przedstawicieli największych koncernów, grup energetycznych i paliwowych, oraz firm świadczących usługi w tym sektorze. Przez ten czas stała się uznaną platformą wymiany wiedzy oraz doświadczeń dla instytucji funkcjonujących lub związanych z branżą energetyczną, gazową, ciepłowniczą oraz paliwową.

W skład Rad Programowej i Eksperckiej, prowadzonych przez dra Mariusza Sworę (WPiA UJ) wchodzą m.in. Marek Woszczyk (Urząd Regulacji Energetyki), Grażyna Piotrowska-Oliwa (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo), Philippe Castanet (EDF Polska).

Zwieńczeniem pierwszego dnia Konferencji będzie Wielka Gala, podczas której Kapituła Konkursu przyzna nagrody Liderów Świata Energii. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.konferencjaeuropower.pl.

Wyzwania HR w Łodzi

Zapraszamy na trzecią w tym roku edycję konferencji "Wyzwania HR", która odbędzie się po raz pierwszy w Łodzi.
Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się jakie są największe błędy szefów HR, usłyszą o tym jak najlepiej motywować pracowników, przyjrzą się prawdom i mitom w temacie budowania zespołów sprzedażowych, posłuchają jak zadbać o wizerunek pracodawcy.

W trakcie 6 sesji zaproszeni eksperci zaprezentują najlepsze praktyki, najnowsze trendy i rozwiązania oraz opowiedzą o wyzwaniach jakie stoją przed działami HR w bieżącym roku.

Wśród znakomitych prelegentów na konferencji będą m.in. Rafał Szczepanik z Training Projects, Wiktor Doktór z Pro Progressio, Weronika Rytczak z Infosys, Bartłomiej Czubak z Kilgaro, Marcin Budzewski z PSM, Jakub Lewandowski członek Komisji Rewizyjnej a także Izabela Bartnicka i Urszula Zając-Pałdyna z Pracuj.pl, z którymi uczestnicy konferencji będą mogli także porozmawiać.

15 maja 2013 - Hotel Holiday Inn w Łodzi Organizator: Pracuj.pl Informacje: www.wyzwaniahr.pl

Śniadanie HR z SAZ

Mamy przyjemność zaprosić na kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia „Śniadanie HR z SAZ” to możliwość pozyskania specjalistycznej wiedzy oraz dyskusji w gronie interesujących osobowości, zarówno ze środowiska agencji rekrutacji i doradztwa personalnego, pracy tymczasowej i outsourcingu, jak i specjalistów z obszaru HR, rynku pracy, zarządzania oraz innych dziedzin. Temat najbliższego spotkania: „Cold call do klienta biznesowego”

Warsztat poprowadzi Anna Foeller, która od 2003 roku realizuje szkolenia dla biznesu oraz organizacji pozarządowych. Warsztat trenerski rozwijała pracując na stanowisku trenera wewnętrznego w firmach o różnej wielkości, strukturze i kulturze organizacyjnej oraz jako trener – coach freelancer. Prowadzi zajęcia dla studentów w ramach kolejnych edycji Szkół Trenerów Biznesu oraz superwizje pracy trenerów w ich środowisku pracy. Główne obszary działania to wdrażanie standardów sprzedaży i obsługi klienta, rozwijanie efektywności osobistej i zawodowej pracowników na różnych stanowiskach, zarządzanie zespołem, szkolenia Train The Trainers oraz wspieranie organizacji w przeprowadzaniu zmian. Pasjonatka idei uczenia w oparciu o doświadczenie i poszukiwania nowych potencjałów. Pracowała m.in. dla: RTV Euro AGD, Tele 2, Netia S.A., Polkomtel , PwC, FM Bank, PCM, Contact Center, HSH Professional, IQ Serwis, Transcom World Wide, GTI Sp. z o.o., Log+, GTP Polska, HBI Polska, Nowoczesna Firma, Profes.
Liczba miejsc ograniczona!! Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu - Agnieszka Yilmaz a.yilmaz@saz.org.pl tel. 507 201 018

Jak zapewnić sprawny przepływ informacji w spółce giełdowej?

23 kwietnia 2013 odbędzie się konferencja "Komunikacja wewnętrzna w spółce giełdowej - jak zapewnić sprawny przepływ informacji?", organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Na konferencji zostaną omówione takie zagadnienia jak komunikacja w ramach spółki i grupy kapitałowej oraz komunikacja z zarządem. Następnie zgromadzeni eksperci przedyskutują takie zagadnienia jak: zależność pomiędzy komunikacją wewnętrzną a dialogiem z otoczeniem rynku, znaczenie spójności przekazu informacji, podział kompetencji w firmie pomiędzy działy: HR, IR, PR, Marketing.
„Spółka giełdowa musi informować rynek o wszystkich swoich posunięciach, wynikach, wydarzeniach – jest w pełni transparentna. Dlatego wszelkie ewentualne niespójności między wewnętrznym, a zewnętrznym przekazem informacji zostaną natychmiast wykryte. Podczas konferencji porozmawiamy jak dobrze ułożyć relacje HR-PR-IR-marketing, aby wizerunek spółki był spójny” – dodaje Prezes Kachniewski.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej pod adresem www.seg.org.pl

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl

Szukasz pracy? W czasie Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl zapoznasz się z ofertą rekrutacyjną pracodawców bez wychodzenia z domu. VI edycja Targów rusza 15 kwietnia, a już od 8 kwietnia można rejestrować się na stronie www.dnipracy.pl.

Wchodząc na stronę www.dnipracy.pl, przeniesiesz się do wirtualnego świata rekrutacji w technologii 3D. To okazja, by dotrzeć bezpośrednio do przedstawicieli działów HR. Rekrutować będą m.in.: EURES, Accenture, KPMG, PKO BP, EMPiK, Zara i wiele innych. Szósta edycja Targów startuje już 15 kwietnia. Platforma targowa będzie dostępna dla internautów 24 godziny na dobę przez pięć dni.

Wieczór Rekrutera już 18-go kwietnia w klubie Organza!

Zapraszamy wszystkich, dla których branża rekrutacyjna oraz human resources jest codziennym wyzwaniem zawodowym. Jak co roku, event będzie doskonałą okazją do zabawy i wymiany doświadczeń wśród zebranych osób.

Zaplanowaliśmy ciekawy program oraz mnóstwo niespodzianek, a wszystko po to, aby podziękować naszym czytelnikom i partnerom biznesowym za cały rok pracy. Wieczór uświetnią Goście Specjalni, którzy podzielą się z Państwem profesjonalną wiedzą i praktyką w branży. Prosimy wszystkich Państwa o przybycie wraz ze swoimi wizytówkami - będziemy mieć ogromną przyjemność rozlosować atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Na dobry początek wieczoru poczęstujemy Gości welcome drinkami! Wszystkich tych, których nie mieliśmy jeszcze przyjemności uwzględnić na liście obecnych prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: redakcja@magazynrekruter.pl

HR Business Partnering odpowiedzią na potrzeby biznesu

Podczas I edycji Spotkania „Zmiana roli HR: HR Business Partnering odpowiedzią na potrzeby biznesu” koncentrowaliśmy się na procesie przejścia od Działu Kadr do modelu HR Biznes Partnerstwa. Podczas II edycji chcielibyśmy przedstawić Państwu konkretne przykłady projektów firm, w których przejawia się efektywna współpraca HR Biznes Partnerów z Biznesem.

Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa już po raz siódmy do udziału w Spotkaniu praktyków z wieloletnim doświadczeniem. To wydarzenie będzie w całości poświęcone dwóm najbardziej aktualnym aspektom w dzisiejszych czasach: „HR Business Partnering – jak efektywnie współpracować z biznesem?” oraz „Jak zatrudniać najlepszych pracowników: innowacyjne metody rekrutacji, Employer Branding, Programy Onboardingowe”.

Spotkania te odbędą się w dniach 16-17 kwietnia 2013 r. w Warszawie w hotelu Sheraton.

Szczegóły na: www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62. Zapytania prosimy wysyłać na adres e-mail: info@bmspolska.pl

Drugie spotkanie działów HR spółek giełdowych.

Jaka powinna być rola działu HR w budowaniu strategii firm? Jak zarządzać zasobami ludzkimi w spółce giełdowej w czasach kryzysu? Czy globalne programy motywacyjne mają przyszłość? Czy niestandardowe formy zatrudnienia mogą być ochroną przed zmienną koniunkturą?

To tylko część tematów, które będą przedmiotem dyskusji na II Kongresie Human Resources Spółek Giełdowych SEG. Kongres odbędzie się 12-13 marca 2013 roku w Ossie.

Spotkanie działów HR rozpocznie się od wystąpienia pani Marzeny Herzig, Psychologa Reprezentacji Polski Siatkarzy - Wicemistrzów Świata 2006, która opowie o budowaniu i prowadzeniu zespołu. Pierwszego dnia odbędzie się dyskusja panelowa na temat znaczenia aspektów psychologicznych w zarządzaniu ludźmi i wdrażaniu zmian.

Zaproszeni eksperci i uczestnicy Kongresu porozmawiają również o ograniczaniu kosztów pracy poprzez zwiększanie efektywności.

Drugi dzień Kongresu będzie okazją do zajęć praktycznych w formie warsztatów w dwóch turach.

Gospodarzami Kongresu są: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, BPI Polska, PwC, Amrop, DLA Piper Wiater, Centrum Medyczne ENEL-MED, HR Partner, Mercer Marsh Benefits oraz Unicomp-WZA.

Więcej informacji na stronie www.seg.org.pl

ROZWIĄZANIA HR

9 kwietnia 2013 roku już po raz piąty odbędą się Rozwiązania HR - jedyna konferencja na polskim rynku, podczas której nacisk położony jest na praktyczne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi.

Rozwiązania HR to wiedza, praktyka i inspiracje zamknięte w kilku ścieżkach tematycznych. Jak co roku na konferencję zapraszamy całe działy HR: dyrektorów, menedżerów i specjalistów oraz ekspertów merytorycznych zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi.

V edycja Rozwiązań HR podzielona zostanie na cztery ścieżki: HR TECH, HR Mix, HR Talks oraz Komunikacja i Employer Branding. W trzech pierwszych odbędą się tradycyjne prezentacje merytoryczne. W czwartej ścieżce - Komunikacja i Employer Branding Ich kluczem będzie inspirująca i przesiąknięta wiedzą wypowiedź eksperta w stylu "TED Talks". Rozwiązania HR to jedyna HR-owa konferencja w Polsce podczas, której będą Państwo mogli doświadczyć tego typu wystąpień.

Gościem specjalnym wiosennych Rozwiązań HR będzie dr James A. Cannon, ekspert w obszarze rozwoju organizacyjnego, posiadający tytuł FCIPD oraz FCMI.

Dowiedz się więcej o konferencji: http://konferencja.abc.com.pl/rozwiazaniahr/

Największe święto przedsiębiorczości na wiosnę w Twoim mieście!

Studenckie Forum Business Centre Club, już po raz X stwarza osobom nastawionym na rozwój, unikalną okazję wzięcia udziału w jubileuszowej odsłonie „Festiwalu BOSS – rozwój, kariera, sukces”. Największego i jedynego tego typu przedsięwzięcia realizowanego na polskich uczelniach.

Dziesiąta edycja Festiwalu, ze względu na swój jubileuszowy charakter, obejmie zasięgiem 17 polskich miast. Specjalnie na tę okazję przygotowano nową, innowacyjną formułę warsztatów, szkoleń, seminariów i case studies, które od tego roku będą odbywały się w sześciu modułach – Business&Start-up, Inżynier, Menadżer 2.0, Kultura, HR&Coaching i PR&Marketing.

W każdym z nich studenci kierunków ścisłych, ekonomicznych i humanistycznych, chcący nauczyć się praktycznych rozwiązań i uzupełnić wiedzę, której nie zapewniły im studia wyższe, znajdą coś dla siebie. Mimo chęci przeszkolenia około 20 000 młodych ludzi, organizatorzy „Festiwalu BOSS – rozwój, kariera, sukces”, kładą nacisk przede wszystkim na najwyższą jakość szkoleń i indywidualne podejście do osób szukających inspiracji.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalboss.pl

XVII Wirtualne Targi Pracy Pracuj.pl 18 – 22 marca 2013 Największe wydarzenie rekrutacyjno-wizerunkowe w Internecie.

Wirtualne Targi Pracy stają się coraz bardziej powszechnym narzędziem kształtowania wizerunku firmy jako pracodawcy i rekrutacji talentów. Doceniają je studenci, absolwenci, ale również doświadczeni pracownicy.
Czego szukają kandydaci?

W prezentacji dostępnej podczas wydarzenia warto zamieścić informacje nt. warunków pracy, rodzajów umów, polityki socjalnej, systemów premiowych oraz aktualne oferty pracy. Aż 62% użytkowników aplikowało na oferty zamieszczone w prezentacjach podczas WTP Pracuj.pl.

Bądź w kontakcie Platforma WTP służy kandydatom także jako narzędzie do dyskusji z pracodawcą bez wychodzenia z domu. Rozmowa z użytkownikami na czacie lub dyskusja na forach tematycznych stwarza pracodawcy szansę przedstawienia atutów firmy a użytkownicy mogą liczyć na błyskawiczną odpowiedź.

Jak się zaprezentować?
Za pomocą video wizytówki firmy mogą w atrakcyjny sposób pokazać kandydatom, jak wygląda ich organizacja, jakie są warunki pracy, atmosfera, jak wygląda biuro i zwykły dzień pracy.
Weź udział w WTP Pracuj.pl i daj się poznać kandydatom od najlepszej strony!
Informacje i zgłoszenia: http://www.targi.pracuj.pl lub wizerunek@pracuj.pl

NA ŚNIADANIE: filozofia work life balance w dobie kryzysu

Wkroczyliśmy w Nowy Rok, a wraz z nim pojawiły się złowrogie hasła: kryzys, stagnacja, recesja. Realia rynku pracy odbierają motywację, satysfakcję i zaniżają poczucie rozwoju zawodowego. Pierwsze z cyklu śniadanie będzie platformą debaty na nurtujące dzisiejszych HR-owców pytania: jak w tych trudnych czasach przedefiniować zasadę „Żyję dla pracy” na „Pracuję, więc żyję”? Jak pomóc pracownikom zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym?

Bloki tematyczne:

• No life - no balance. Czy singiel to pracownik idealny?
• „Horacjański” model zarządzania – w poszukiwaniu równowagi między pokoleniem X a Y
• Ryzyko programów work-life balance. Czego obawiają się pracownicy i pracodawcy?
Poszczególne tematy będą moderowane przez doświadczonych ekspertów - ich celem będzie uzyskanie efektu panelowej dyskusji sprzyjającej swobodnej wymianie myśli.
W spotkaniu wezmą udział decydenci w zakresie kreowania strategii hr-owych – Prezesi/Właściciele Firm, Dyrektorzy Personalni, Menedżerowie HR.
Więcej informacji: www.hrnasniadanie.pl

Kontakt
Joanna Pietrzak
Redaktor Naczelna HRNews
joanna.pietrzak@hrnews.pl
tel.: 531-977-305

Rusza pierwsza edycja konferencji: Młodzi na rynku pracy

Od kilku lat młodzi ludzie mają problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. Wiele firm stara się zmienić tę niekorzystną sytuację poprzez aktywne szukanie nowych pracowników. Jedną z nich jest Krajowy Rejestr Długów, który 24 stycznia 2012 roku w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej organizuje konferencję „Młodzi na rynku pracy” - pierwsze wydarzenie tego typu poświęcone zagadnieniu zatrudnienia w aglomeracji wrocławskiej.

Celem spotkania jest mi.in. przybliżenie młodym ludziom procesu rekrutacyjnego, z którym często mierzą się na początku drogi zawodowej. Adresatami konferencji są studenci i absolwenci wrocławskich uczelni - osoby poszukujące stabilnej pracy we Wrocławiu, która pozwoli im zamieszkać i utrzymać się w stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak budować własną markę, jak wygląda sytuacja młodych osób na rynku pracy we Wrocławiu, a także jak znaleźć stabilne zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Podczas konferencji poza uczestnictwem w prelekcjach, będzie można skorzystać z porad profesjonalnych doradców zawodowych, którzy pomogą w określeniu kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy w branży finansowej.
Program oraz inne informacje na temat wydarzenia są dostępne na: www.mlodzinarynkupracy.pl
Obowiązkowa rejestracja znajduje się pod adresem: www.mlodzinarynkupracy.pl/rejestracja/

Wyzwania HR już niebawem w Warszawie!

Serwis Pracuj.pl zaprasza do udziału w konferencji „Wyzwania HR”, która odbędzie się 12.02.2013 roku, w Warszawie, w Hotelu Sheraton przy ul. B. Prusa 2.

Podczas 9 sesji poświęconych strategicznej roli HR w zarządzaniu organizacjami, eksperci przedstawią najlepsze praktyki, najnowsze trendy i prognozy dla HR na 2013 rok.
Konferencje otworzy wystąpienie Henryki Bochniarz z PKPP Lewiatan oraz psychologa biznesu Jacka Santorskiego.
Sesje poprowadzą uznani praktycy HR Joanna Malinowska-Parzydło Polskie Stowarzyszenie Mentoringu, Renata Wiśniewska Grupa Onet.pl, Katarzyna Sowińska PwC, Tina Sobocińska Schneider Electric, Rafał Szczepanik Training Projects i Szymon Kudła CS JET.
www.wyzwaniahr.pl

Przede wszystkim - dostrzec człowieka!

Pracownik, menedżer, przywódca… a może bezrobotny? Zespół czy jednostka? Kto jest najważniejszy z punktu widzenia sukcesu organizacji? Podczas poznańskiej edycji konferencji Wyzwania HR, organizowanej przez portal Pracuj.pl najważniejszy stał się człowiek.

Podczas 8 tematycznych sesji prelegenci i uczestnicy zastanawiali się w jaki sposób HR może wspierać rozwój ludzi, by oni mogli rozwijać organizacje. Sprawdzali czy mentoring jest odpowiedzią na potrzeby i dylematy rozwojowe dzisiejszych menedżerów, jak umacniać identyfikację pracowników z firmą, z jednostek budować zintegrowany zespół, a także czy osoby zagrożone zawodowym wykluczeniem mogą stanowić istotną korzyść dla firmy.
Słuchacze mogli wziąć udział w 8 sesjach tematycznych. W konferencji udział wzięło ponad 160 Dyrektorów Personalnych, Specjalistów ds. Rekrutacji oraz przedstawicieli branży HR.
Kolejne spotkanie z cyklu Wyzwania HR odbędzie się 12 lutego 2013 roku – po raz pierwszy w Warszawie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
http://www.wyzwaniahr.pl/

Jak, gdzie i kiedy obudzisz swój HR FACTOR?

Wiedza, doświadczenie, wykształcenie? To nie wystarczy! Skuteczny HR-owiec musi mieć to „coś”, musi wykształcić w sobie ów factor, który sprawi, że będzie potrafił zbudować niezawodną strategię personalną w swojej firmie.

Jak, gdzie i kiedy obudzisz swój HR FACTOR?
HR FACTOR, najważniejsze wydarzenie dla HR-owców w Polsce, odbędzie się 5 grudnia 2012 r. w Warsaw Conference Center.
Głównym celem spotkania jest zgłębienie tego, co niezgłębione w branży HR, omówienie najważniejszych i najtrudniejszych obszarów dla dzisiejszych działów personalnych.
Spotkanie podzielone jest na dwie, odrębne części. Pierwsza z nich to Seminarium, w ramach którego przekazana zostanie wiedza m.in. z zakresu rekrutacji, systemów motywacyjnych, zarządzania talentami. Druga część to Warsztaty, dzięki którym uczestnicy nabędą umiejętności z zakresu profesjonalnej oceny pracowników, employer brandingu, a także badania potrzeb szkoleniowych.
Co istotne, tematyka Spotkania została zaprojektowana w oparciu o pogłębione analizy, dokonane przy współpracy z kilkutysięczną grupą HR-owców z całej Polski.
więcej informacji: www.hrfactor.pl

Kontrola GIODO z perspektywy podmiotu kontrolowanego

Już 28 listopada odbędzie się szósta edycja regionalnego mazowieckiego szkolenia "Kontrola GIODO z perspektywy podmiotu kontrolowanego". Prowadzący - Trener i ekspert z zakresu Ochrony Danych Osobowych z 10 - letnim doświadczeniem. Zawodowo pełni funkcję kontrolera wewnętrznego w jednostkach budżetowych oraz w przedsiębiorstwach. Certyfikowany audytor wiodący z zakresu ochrony danych osobowych / ISO 27001. Jako ABI, wielokrotnie poddawany kontroli GIODO.

Szkolenie ma PRAKTYCZNY charakter - przygotowuje ABI (podmiot kontrolowany) do kontroli GIODO, aby jej wyniki były pozytywne.
Prelegent przedstawia faktyczny przebieg kontroli oraz wyjaśnia rolę, jaką podczas tych kontroli pełni ABI.
Na spotkaniu z prowadzącym dowiedzą się Państwo:
- jak przebiega przykładowa kontrola
- jakich dokumentów wymaga Inspektor
- kogo i jak długo kontroluje
- jak się zachowywać podczas kontroli
- jakie sankcje grożą za stwierdzenie naruszenia ochrony danych osobowych.

Więcej informacji pod adresem ewitczak@aims.biz.pl lub o nr tel. 022 406 82 91

Warszawskie Dni Rekrutacji

Już w najbliższą środę, 28 listopada 2011, Employer Branding Institute zaprasza na Warszawskie Dni Rekrutacji.
Spotykamy się na Akademii Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, (wejście od ul. Jagiellońskiej 59). Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 8.00 i możliwa będzie przez cały czas trwania konferencji. Prelekcje rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do godziny 17.00

Wystąpienia podczas Warszawskich Dni Rekrutacji prowadzone będą w ramach trzech ścieżek tematycznych: Narzędzia, Wyzwania i Strategia. Czeka na Państwa aż 14 wystąpień z obszaru rekrutacji i employer branding, oraz Debata „Rekrutuję Świadomego Kandydata” i panel Employer Branding Institute, na którym zaprezentowane zostaną wyniki najnowszego badania dotyczącego stron kariery.
Więcej informacji na stronie:http://ebinstitute.pl/

,,Organizacyjna energia: brakujące ogniwo sukcesu firmy”

Nawet najlepsze firmy i zespoły mogą wpaść w pułapki, które pogorszą ich wyniki i… ograniczą możliwość rozwoju. Jakie to pułapki? Co zrobić, by ich uniknąć? Na to pytanie już 9 października 2012 r. odpowie prof. Heike Bruch – światowy autorytet przywództwa i zarządzania!

Każdy z nas rozumie koncepcję energii jako napędu i źródła siły. Czym jest jednak energia w biznesie? Jaki właściwie ma wpływ na wyniki firmy oraz tempo jej rozwoju? Ci, którzy zdają sobie sprawę z tego, że to pracownicy są kluczowym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstwa, wiedzą, że energia to narzędzie, którego nie można lekceważyć!
Organizacyjna energia to siła, która pozwala zespołowi podejmować kolejne, jeszcze bardziej ambitne wyzwania, a firmie osiągać najwyższe wyniki! Aby tak było, musi jednak zostać wyzwolona i odpowiednio ukierunkowana. Jak to zrobić? Dowiesz się podczas konferencji HBRP ,,Organizacyjna energia: brakujące ogniwo sukcesu firmy”.

Co robić, by w pełni wykorzystać potencjał pracowników?
Jak skutecznie mobilizować ich do podejmowania ambitnych wyzwań?
Jak przewodzić zespołem, by zapewnić jego członkom wysoki poziom energii oraz wzmocnić ich chęć do działania?
Dlaczego zarządzanie energią jest tak istotne w obliczu „nowej normalności”?

Odpowiedzi m.in. na te pytania poznasz już 9 października w Warszawie! Zapraszamy!

Dowiedz się więcej: http://www.hbrp.pl/energia/

V edycja Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl

Empik, Decathlon i KPMG rekrutują - zbliża się V edycja Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl

Wchodząc na stronę: www.dnipracy.pl, przeniesiesz się do wirtualnego świata rekrutacji stworzonego w technologii 3D. To świetna okazja, by dotrzeć bezpośrednio do przedstawicieli działów HR. Rekrutować będą m.in.: Empik, KPMG, Motorola Solutions Systems, Decathlon i wiele innych. W poprzednich edycjach targów wzięło udział 450 000 kandydatów. Pracę można znaleźć do 28 września.

„Śniadanie HR z SAZ”

Mamy przyjemność zaprosić na kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, „Śniadanie HR z SAZ” to możliwość pozyskania specjalistycznej wiedzy oraz dyskusji w gronie interesujących osobowości, zarówno ze środowiska agencji rekrutacji i doradztwa personalnego, pracy tymczasowej i outsourcingu, jak i specjalistów z obszaru HR, rynku pracy, zarządzania oraz innych dziedzin.

Temat najbliższego spotkania: „Odkryj kluczowe czynniki budowania zmotywowanego zespołu”
Warsztat poprowadzi Sebastian Sauter, uznany ceniony trener biznesu psycholog i coach. Praktyk biznesu. Posiada certyfikat Practitioner of Art Of NLP. Pracował m.in. dla firm: Agro- Man Sp. z o.o. , BP Techem S.A., LOT S.A. , Urząd Miasta Gdyni i wielu innych, w których po szkoleniach został odnotowany wzrost sprzedaży o minimum 30%. Motto jakim kieruje się w swojej pracy z ludźmi to „Dobry trener jest animatorem ludzkiego entuzjazmu”
Najważniejsze cele spotkania:

• Nabycie wiedzy o czterech obszarach motywacji w zarządzaniu przez cele i wartości
• Nabycie umiejętności zaplanowania i przeprowadzenia rozmowy motywacyjnej
• Potrzeby klienta, a budowanie relacji
• Nabycie wiedzy czym jest potrzeba, opis sytuacji i stanowisko wyrażane przez klienta
• Cele organizacji w relacji z celami indywidualnymi
Zapraszamy już w czwartek, 27 września 2012 o godz. 9.00 do kawiarni Dream Coffee przy ul. Al. Jerozolimskie 42 (100 m od Rotundy) w Warszawie.

Więcej informacji na www.saz.org.pl

2. Forum Employer Branding

Już 11.10.2012 w Warszawie odbędzie się 2. Forum Employer Branding.

Będzie to kolejne spotkanie HR-owców i PR-owców oraz osób zainteresowanych budowaniem wizerunku pracodawcy. Tematem wiodącym będzie budowanie wizerunku pracodawców w trudnych czasach takich jak zwolnienia grupowe czy walka z mobbingiem i dyskryminacją. Prelegenci podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz opiniami.
Partnerami Forum są: Architekcikariery.pl; Brand24.pl; portal Pracujwlogistyce.pl, magazyn Rekruter, miesięcznik Personel+, miesięcznik Strategie Biznesu, instytut Press-Service oraz kancelaria Raczkowski i Wspólnicy

Już jesienią XVI Międzynarodowy Kongres Kadry & Expo!

W dniach 12-14 listopada 2012r. w Warszawie odbędzie się IFTDO Conference & Expo, która będzie jednocześnie XVI Międzynarodowym Kongresem Kadry&Expo. Organizator konferencji Nowoczesna Firma S.A. ma zaszczyt już po raz trzeci organizować największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w Europie Centralnej dla branży HR o charakterze międzynarodowym. Partnerami merytorycznymi wydarzeniami jest IFTDO (International Federation of Training and Development Organizations) oraz Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

Celem XVI Międzynarodowego Kongresu Kadry & Expo jest popularyzacja najnowszych trendów w obszarze HRM&D, a także prezentacja skutecznych narzędzi i rozwiązań z obszaru zarządzania i rozwoju pracowników. Prelegenci zaproszeni z Polski i z zagranicy zaprezentują, w jaki sposób zmienia się podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w polskich i międzynarodowych firmach. Przedstawią: The next generation of HRM.
Wśród wystąpień znajdą Państwo wystąpienia praktyków HR z całego świata. W Kongresie swoją obecność potwierdzili przedstawiciele takich firm jak: Google, Allianz, Dell, Lotte Wedel, Play.

Wyzwania HR we Wrocławiu

Już 12 września w hotelu Mercure Panorama przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja konferencji „Wyzwania HR” poświęcona strategicznej roli HR w procesach zarządzania w organizacji.

Podczas 8 sesji tematycznych zaproszeni eksperci przedstawią najlepsze praktyki zarządzania, najnowsze trendy, a także prognozy oraz wyzwania, z jakimi decydentom HR przyjdzie zmierzyć się w 2013 roku. W tegorocznej wrocławskiej edycji Wyzwań HR uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach poświęconych m.in. przywództwu i wielkim wodzom w akcji, zarządzaniu oczekiwaniami pracowników pokolenia Y, rekrutacji w branży IT, poskromieniu ambicji działu HR oraz mediom społecznościowym w służbie HR.
W konferencjach Wyzwania HR biorą udział zarówno specjaliści i praktycy HR, wiodący konsultanci i liderzy opinii, jak i decydenci na co dzień kształtujący politykę personalną firm w Polsce.
Więcej informacji nt. Wyzwań HR znajdą Państwo na stronie: http://www.wyzwaniahr.pl/

Kongres HR 2012

Zapraszamy Państwa do udziału w Kongresie HR 2012 „Sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu zasobami ludzkimi”, który odbędzie się w dniach 18-19 września 2012 r. w Warszawie, w hotelu Marriott.
To wydarzenie będzie w całości poświęcone dwóm najważniejszym aspektom: nowoczesnym metodom motywacji pracowników poprzez tworzenie efektywnych systemów wynagrodzeń zmiennych i benefitów oraz zarządzaniu talentami, w tym zarządzaniu sukcesją i planowaniu ścieżek karier.

Podczas dwudniowego spotkania zostaną uruchomione dwie równoległe sesje tematyczne („Motywacja pracowników” oraz „Zarządzanie talentami”), w trakcie których praktycy, poruszą m.in. następujące zagadnienia, które będą oparte na case studies:
Podczas spotkania swoją praktyczną wiedzą, podzielą się z Państwem eksperci z takich firm, jak: Microsoft, Polska Telefonia Cyfrowa, Mars, Alior Bank, AmRest, Polpharma, Orange, PEKAO, Unilever, Carlsberg, Żywiec Zdrój, International Paper, BZK Group, DHL Express, IBM, Macrologic i in. Szczegóły na: www.bmspolska.pl lub pod numerem telefonu: (22) 412 50 62 Zapytania prosimy wysyłać na adres e-mail: info@bmspolska.pl

HRcamp- to już IV edycja!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji HRcamp, która odbędzie się już 13 czerwca w Warszawie! Tematem przewodnim konferencji będą:

„Rekrutacyjne rewolucje”

Podczas konferencji przyjrzymy się niestandardowym działaniom rekrutacyjnym, poszukamy inspiracji i odsłonimy kuluary powstawania innowacyjnych kampanii employer brandingowych. Formuła konferencji została tak przygotowana, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego HRowca!

Co się będzie działo?
W programie znajdą się prezentacje, case studies i wystąpienia warsztatowe podczas których swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele takich firm jak: TVN, Nutricia, PZU, Danone, British American Tobacco, CD Projekt RED, USP Zdrowie, Potentialpark i Deloitte.

W trakcie panelu dyskusyjnego razem z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o tym, jaki wpływ mają uczelnie na kształtowanie obecnego rynku pracy i jakie cele powinny sobie postawić te trzy grupy, aby współtworzyć nowoczesny rynek pracy. Konferencja będzie też okazją do przyjrzenia się najlepszym działaniom w zakresie budowania wizerunku pracodawcy nagrodzonym w konkursie Employer Branding Stars, którego organizatorem jest HRstandard.pl, a partnerem merytorycznym Employer Branding Institute. Nagrody zostaną przyznane za najlepszą kampanię employer branding, najlepszą wewnętrzną kampanię, najlepszą stronę kariery, najlepsze ogłoszenie/profil rekrutacyjny, najlepsze wykorzystanie social media oraz najlepsze wydarzenie offline.

Przyjdź i porozmawiaj o rewolucjach w rekrutacji jakich dokonali najlepsi polscy pracodawcy!
Sprawdź agendę i zarezerwuj sobie miejsce już dziś!


Organizatorzy: HRstandard.pl oraz eRecruiter
Partner strategiczny: PracujeKupuje
Partnerzy: Employer Branding Institute, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Sponsorzy: Advisory Group TEST Human Resources, SHL, Start People, Timelo
Patroni medialni HRcamp: marketingowiec.pl, MARKETER+, Marketing przy kawie, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, Wiedza i Praktyka, Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy, Polskie Forum HR, Magazyn Rekruter Patroni medialni EBstars: Money.pl, PRoto, GoldenLine.pl, marketingowiec.pl, MARKETER+, Marketing przy kawie, Nowoczesna Firma

Więcej szczegółów na stronie: http://hrcamp.pl/

Uczelnia przyszłości gwarancją zatrudnienia!

Pearson Edexcel oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję „Uczelnia przyszłości gwarancją zatrudnienia”, która odbędzie się we wtorek, 22 maja 2012 r. w siedzibie PKPP Lewiatan, przy ul. Cybulskiego 3. Podczas konferencji dowiedzą się Państwo jak dzięki monitorowaniu losów absolwentów uczelni, angażowaniu studentów w prawdziwe wyzwania rynkowe, a przede wszystkim systematycznej współpracy szkół wyższych z pracodawcami, ośrodki akademickie mogą już teraz zapewnić sobie stabilną przyszłość.

Program konferencji 10.00 – 10.15 Rejestracja uczestników
10.15 – 10.45 Innowacyjne formy współpracy pomiędzy uczelniami a pracodawcami: studenci rozwiązujący rzeczywiste problemy biznesowe Klientów
Dr Beata Mierzejewska – Konsultant w firmie Innovatika
10.45 – 11.15 Od procesu bolońskiego do monitoringu losu absolwentów uczelni wyższych: wyzwania i zagrożenia dla edukacji i rynku pracy
Dr Joanna Nawój-Połoczańska – Asystent w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego
11.15 – 11.45 Jak europejskie uczelnie zmieniają swoje podejście, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych studentów
Mark Woodcock – Kierownik Regionalny ds. Rozwoju Pearson Edexcel na Europę Zachodnią
Andrzej Butra – Kierownik Regionalny ds. Rozwoju Pearson Edexcel na Europę Centralną i Wschodnią
11.45 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 13.00 Debata: Nowe drogi dla szkolnictwa wyższego, czyli praktyczne metody zdobywania umiejętności w szkołach wyższych
Uczestnicy: Dr hab. Ewa Chmielecka – Profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Ekspert Boloński.
Mark Woodcock – Kierownik Regionalny ds. Rozwoju Pearson Edexcel na Europę Zachodnią
Andrzej Lech – Przewodniczący Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych
Jacek Palec – Dyrektor Zarządzający Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości
Piotr Stanisławski – Student V roku Nauk Politycznych UW i III roku Prawa na UKSW
Prowadzenie: Monika Zakrzewska – Ekspert w Departamencie Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 18 maja 2012 r. na adres agorecka@pkpplewiatan.pl lub telefonicznie: tel. (22) 55 99 900 Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wieczór Rekrutera - relacja

19 kwietnia w Club by Theatro odbyła się druga edycja wyjątkowego wydarzenia. Wieczór Rekrutera okazał się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z obszaru rekrutacji oraz human resources. Wydarzenie po raz kolejny okazało się strzałem w dziesiątkę- uczestnicy, którzy dopisali w bardzo licznym gronie aktywnie włączyli się do dyskusji oraz wspólnej zabawy, a goście specjalni zaszczycili wszystkich swoimi przemówieniami.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać Austina Birksa- prezesa Verita HR, Jarosława Adamkiewicza- prezesa SAZ, Dominika Matuzewicza- Sales Director infoPraca oraz Artura Florczaka- prezesa Human Garden. Atmosfera klubu pozwoliła na chwilę relaksu oraz zapomnienia o negatywnych stronach swojego zawodu. Niebagatelne nagrody główne, które zostały ufundowane przez prestiżowych sponsorów, trafiły do rekruterów, którzy wzięli udział w losowaniu. Do wygrania były: voucher do wykorzystania w Holmes Place SPA, voucher na weekendową jazdę samochodem marki BMW, roczny abonament medyczny w Centrum Medycznym Damiana, dwa zaproszenia na Kongres Kadry, jeden podwójny bilety na koncert Eltona Johna, dwa podwójne bilety na koncert Cranberries ufundowane przez Polskapresse oraz roczna prenumerata miesięcznika Personel Plus. Poprzeczka powieszona była naprawdę wysoko, mimo to wszyscy goście opuszczali lokal z uśmiechami na ustach. Za rok już kolejna edycja- na pewno nie mniej wyjątkowa.

Wieczór Rekrutera po raz drugi!

Mamy zaszczyt zaprosić na drugą edycję imprezy branżowej skierowanej do osób związanych zawodowo z branżą rekrutacyjną i doradztwa personalnego - Wieczór Rekrutera, który odbędzie się w klimatycznym klubie Theatro w samym centrum Warszawy już 19 kwietnia.

Uczestnictwo w wydarzeniu będzie niepowtarzalną okazją do nieskrępowanych rozmów w wyjątkowej atmosferze, wymiany doświadczeń, budowania nowych relacji biznesowych, a przede wszystkim do integracji i wspólnej zabawy. Atmosfera Club by Theatro z pewnością sprawi, że wszyscy zaproszeni goście będą czuli się wyjątkowo i swobodnie.

Prosimy wszystkich Państwa o przybycie wraz ze swoimi wizytówkami- będziemy mieć ogromną przyjemność rozlosować nagrody wśród właścicieli wizytówek. Nagrody są niebagatelne- voucher do wykorzystania w Holmes Place SPA, voucher na weekendową jazdę samochodem marki BMW, roczny abonament medyczny w Centrum Medycznym Damiana, zaproszenia na Kongres Kadry, jeden podwójny bilety na koncert Eltona Johna, dwa podwójne bilety na koncert Cranberries ufundowane przez Polskapresse oraz roczna prenumerata miesięcznika Personel Plus.
Osoby, które wezmą udział w losowaniu wyrażają zgode na przetwarzanie swoich danych osobych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).
Regulamin losowania dostępny jest na stronie www.veritahr.com

Wieczór Rekrutera rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia na adres redakcja@magazynrekruter.pl

Organizator wydarzenia: Verita PR
Sponsor Główny: infoPraca.pl
Sponsorzy: Dealer BMW Bawaria Motors, Centrum Medyczne Damiana,
Polska Presse
Partnerzy: SAZ, Kongres Kadry, Uczelnia Heleny Chodkowskiej
Patroni Medialni: Magazyn Rekruter, Personel Plus


Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl po raz czwarty!

Już od dziś poszukujący nowej pracy, będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą rekrutacyjną pracodawców z całej Polski, i to bez wychodzenia z domu. Rusza IV edycja Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl. To unikalne połączenie technologii 3D i tradycyjnych targów pozwoli zapoznać się z szeroką ofertą pracodawców z całej Polski.

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl to oryginalny i przede wszystkim wygodny sposób na znalezienie pracy czy pracownika. To idealne przedsięwzięcie dla tych, którzy są zapracowani i nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu. Do wzięcia udziału w targach wystarczy komputer i Internet. Dotychczas przeszło 360 tysięcy kandydatów odwiedziło Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl. Wszystko co trzeba zrobić, to zarejestrować się na stronie http://www.dnipracy.pl/ Udział w Targach jest bezpłatny.

Podczas IV edycji naszych targów stawiamy przede wszystkim na interakcję pomiędzy kandydatami i pracodawcami. Internauci mają do dyspozycji m.in. czaty i webinary. Dzięki temu osoby zainteresowane będą mogły bezpośrednio uzyskać informacje dotyczące danego stanowiska oraz porozmawiać z rekruterami i przedstawicielami działów HR. Będzie można też skorzystać z ciekawych szkoleń i wykładów przygotowanych przez. A rekrutujący będą mogli poznać swoich potencjalnych kandydatów poprzez video-chaty i porozmawiać z nimi na żywo. Warto podkreślić, że platforma targowa będzie dostępna dla internautów 24 godziny na dobę.
Wśród pracodawców na tegorocznych targach są m.in. A-Team Recruitment, Cyklad sp. z o.o., Decathlon Polska, DECORA S.A., Infosys, KPMG, Luxoft Poland, PARKER HANNIFIN MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O, PwC Polska, Urząd Pracy m. st. Warszawa, Telekomunikacja Polska S.A., Urząd Pracy m. st. Warszawa, Antal International, Chatham Financial, Contract Singapur, CORNING CABLE SYSTEMS Polska, EPAM Systems (Poland), GO Sport, Hays, IBM Polska, Makro Cash and Carry Polska, Morgan Stanley.
Patronami wydarzenia są: brief.pl, erp-portal.pl, grajwysoko.pl, Magazyn Office Manager, Magazyn Rekruter, menedzersprzedazy.pl, Personel i Zarządzanie, rynekpracy.pl, SAZ, oraz Student.pl.

http://www.dnipracy.pl/

Forum Praktyków Kadry i Płace

Już 19 kwietnia rozpocznie się Ogólnopolskie Forum Praktyków Kadry i Płace 2012, na którym poruszone zostaną aktualne zagadnienia kadrowo-płacowe.

W dobie kryzysu każda oszczędność finansowa dla pracodawcy jest cenna. Dlatego też coraz więcej pracodawców zawiera umowy cywilnoprawne, a nie umowy o pracę. Wybór tego sposobu powierzania pracy podyktowany jest przeważnie względami organizacyjnymi bądź ekonomicznymi. Zleceniobiorca nie jest ograniczony wymiarem godzin, nie musi otrzymywać gwarantowanej minimalnej płacy bez względu na wynik pracy, a wypłata wynagrodzenia odbywa się po jej wykonaniu, a nie w z góry ustalonym terminie.

Obowiązki zleceniodawcy wobec ZUS i urzędu skarbowego kształtują się w przypadku umów cywilnoprawnych nieco inaczej niż w przypadku umów o pracę. Te i podobne problemy kadrowo-płacowe wyjaśni i omówi 25 najlepszych polskich ekspertów, znawców tematyki wynagrodzeń, ZUS i prawa pracy, na VII Ogólnopolskim Forum Praktyków Kadry i Płace 2012.

Weź udział w tej konferencji - 19 i 20 kwietnia 2012 r. w Warszawie. To 2 naprawdę wyjątkowe dni, podczas których czekają na Ciebie praktyczne warsztaty i prelekcje poświęcone aktualnym zagadnieniom kadrowo-płacowym oraz liczne atrakcje związane z jubileuszem, ale przede wszystkim 25 ekspertów gotowych odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Będziesz mieć unikalną możliwość osobistych konsultacji z tymi ekspertami i rozwiązania problemów, które od dawna Cię nurtują.
Zgłoś swój udział w konferencji już dziś!

Więcej informacji na stronie http://www.kadryiplace.wip.pl/

Konferencja "Generacja Y- szansa czy konflikt?"

GENERACJA Y, POKOLENIE MILENIUM, GENERATION WHY – urodzeni po 1982 roku, jako grupa społeczna, za oceanem przeanalizowani zostali na wiele sposobów. Czy przedstawiciele Generacji Y w Polsce różnią się od swoich rówieśników w innych krajach? Jak wykorzystać atuty młodych i poradzić sobie z ich odmiennym systemem wartości? Jak sprawić, by byli zadowoleni ze swojej pracy, a więc zaangażowani i efektywni?

Weź udział w konferencji, by uzyskać odpowiedź na te i inne pytania. Zapoznaj się z wynikami pierwszego badania ponad 1000 przedstawicieli Generacji Y w Polsce, przeprowadzonego przez GM Solutions.
• Poznaj oczekiwania przedstawicieli Generacji Y dotyczące pracy i pracodawców Polsce!
• Weź udział w dyskusji i poznaj sposoby, jakie stosują organizacje, by efektywnie wykorzystywać potencjał pracowników pokolenia Millenium!

GM Solutions zaprasza na konferencję: Generacja Y – szansa czy konflikt?

29 marca 2012 roku, Warszawa, Hotel Westin
I. Generacja Y – portret i idea, wyniki wybranych badań światowych.
II. Generacja Y wkracza na rynek pracy – wyniki badań przeprowadzonych przez GM Solutions wśród studentów uczelni wyższych w Polsce.
III. Młodzi Polacy na progu dorosłości – czy dadzą sobie radę?
IV. Rekomendacje dla pracodawców – zatrudniać czy ignorować?, wyzwania dla zarządzających.
V. Dyskusja panelowa z udziałem prof. Janusza Czapińskiego, Barbary Rajmańskiej, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w AXA, Magdy Dybskiej-Tabor, dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Danone oraz ekspertów GM Solutions, współautorów badania Generacja Y w pracy Roberta Grzybka i Hanny Grzybek.

Więcej o konferencji na: www.gen-Y.pl

Konferencja "Absolwent w firmie"

Serdecznie zapraszamy na konferencje: "Absolwent w firmie" organizowaną przez Region Dolnośląski Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2012 we Wrocławiu w Hotelu Park Plaza przy ul. Drobnera 11-13.

Podczas konferencji będziemy chcieli pokazać jak wprowadza się do firmy absolwentów i jakie są ich późniejsze losy. Jakie są plusy i minusy takich rozwiązań. Przedstawiciele siedmiu dolnośląskich firm będą dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Dowiemy się też jak uczelnie wyższe wspierają swoich absolwentów aby sprawnie odnaleźli się na rynku pracy. Poruszymy też kwestie związane z wynagradzaniem absolwentów oraz skutecznym motywowaniem ich do pracy. Poznamy też najczęściej spotykane postawy młodych ludzi trafiających do firm.
Bardzo ważną częścią konferencji będzie moderowana praca grupowa uczestników nad stworzeniem pożądanego modelu absolwenta. Praca ta pomoże wszystkim w zwerbalizowaniu odczuć, usystematyzowaniu oczekiwań względem absolwentów, a także dostarczy cennej wiedzy przedstawicielom wyższych uczelni na temat oczekiwań biznesu.

Zainteresowanych uczestnictwem lub dodatkowymi informacjami zapraszamy do kontaktu pod adresem janusz.dziewit@testhr.pl

III Ogólnopolskie Targi Flotowe Fleet Market 2011

Już 29 listopada zapraszamy do udziału w największych targach flotowych w Europie Środkowo- Wschodniej – FLEET MARKET 2011, które odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

FLEET MARKET 2011 – to ponad 100 stoisk wystawienniczych, ponad 1500 zaproszonych gości.To także ogólnopolskie premiery samochodowe i nowe produkty przeznaczone dla flot samochodowych. Ponadto panele dyskusyjne, debaty z liderami oraz ekspertami z polskiej i międzynarodowej sceny flotowej i motoryzacyjnej oraz przedstawicielami rządu. Tematem przewodnim debaty będzie „Ekologia, bezpieczeństwo, ekonomia – jako strategia w nowoczesnym biznesie flotowym”.

WSTĘPNA TARGI JEST BEZPŁATNY (na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego) na:http://fleetmarket.pl/zgloszenie/

Serdecznie zapraszamy!

HR-owiec, zawód bez przyszłości?

Zmiany i przekształcenia gospodarcze powodują, że jedne zawody zanikają, a inne ulegają modyfikacjom. Umiejętności, które dziś są pożądane na rynku pracy, za parę lat okazać się mogą całkowicie nieprzydatne. Co będzie z branżą HR? Co dalej z HR-owcami?

5 grudnia 2011 r. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja „HR-owiec – zawód bez przyszłości?”, której celem będzie omówienie problemów i wyzwań, jakie stoją przed branżą HR. Coraz częściej mówi się o nieudolnej pracy działów HR, które nie potrafią profesjonalnie zrealizować procesu rekrutacji czy komunikować się z innymi działami w firmie. Co więcej - problemy w firmach bardzo często swój początek mają właśnie w źle zorganizowanym dziale HR. Konferencja będzie okazją do dyskusji o konieczności zmian w podejściu HR-owca do swojej pracy i o nowych kierunkach jego rozwoju. Swoją wiedzą podzielą się uznani eksperci zaangażowani na co dzień w problematykę rozwoju kadr.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest portal rekrutacyjny GazetaPraca.pl

Czy działy HR przetrwają? Jaki będzie HR manager przyszłości? Dowiedz się na konferencji! Więcej szczegółów na http://www.hrnews.pl/konferencjahr

III Konferencja Kadry w Biznesie

1 grudnia 2011 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu zostanie zorganizowana III edycja regionalnej konferencji HR Kadry w Biznesie we współpracy z Regionem Kujawsko-Pomorskiem PSZK, Kujawsko-Pomorską Organizacją Pracodawców LEWIATAN oraz firmą Manpower.

Temat przewodni konferencji to: Era człowieka - nowe wyzwania.

Oprócz wystąpień prelegentów, planowane są bloki tematyczne do wyboru. Uczestnikami konferencji będą przede wszystkim pracodawcy z regionu, pracownicy działów personalnych, specjaliści branży HR, przedstawiciele MŚP. Wystąpią między innymi: Firma NEUCA, HUDSON, POL-NECKS Sp. z o.o., Instytut Rozwoju Biznesu, Firma Szkoleniowa PASJA, Bazy i Systemy Bankowe.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej ul. Dekerta 26-28 budynek B.

http://www.wsb.torun.pl/instytut-praktyki-gospodarczej,3konferencja-kadry-w-biznesie

XIV Edycja Kongresu Kadry już w listopadzie

W dniach 7-9 listopada w Warszawie w Hotelu Marriott odbędzie się największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży HR w Europie Centralnej - XIV edycja Kongresu Kadry & Expo. Kongres odbędzie się pod hasłem 20 lat minęło... Innowacje Trendy Wyzwania. Jest to okazja do podsumowania 20 lat profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce

Podczas XIV Kongresu Kadr na temat profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce będą dyskutować znamienici Goście:
- Profesor Stanisława Borkowska;
- Profesor Aleksy Pocztowski;
- Joanna Malinowska-Parzydło, dyrektor personalna Grupy TVN;
- Dyrektor Personalny Arcelor Mittal Andrzej Wypych;
- Prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Biznesu Włodzimierz Buśkiewicz:
- Prezes Zarządu Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego Piotr Grzechowiak.

Swoje wystąpienia poprowadzą również eksperci zagraniczni. Wśród nich należy wyróżnić:
• Lindę Sharkey (USA) - Optymalizacja zarządzania talentami;
• Rob Kaiser (USA) - Wszechstronne przywództwo zrównoważonych liderów;
• Bruno Rouffaer (BEL) - Lider 2020 roku- zmiany w profilu prawdziwego przywódcy;
• Helen Rosethorn (GB) - Employer Branding- ciekawy pomysł czy poważna praktyka biznesowa;

Przygotowaliśmy dla Państwa osiem ścieżek tematycznych każdego dnia. W programie znajdą Państwo wystąpienia dotyczące motywowania zarządzana talentami, zarządzania kompetencjami, budowaniem wizerunku pracodawcy, strategii HR, kultury organizacyjnej, zarządzania wiedzą i e-leraningu.

Podczas Kongresu dowiedzą się Państwo:
- jak przebiegała transofrmacja polskiej firmy rodzinnej Rolnik?
- jak współpracuje się ze związkami zawodowymi w Energa Obsługa i Sprzedaż?
- jak wyglądają programy zarządzania równowagą życia zawodowego w Nordea Bank Polska?
- jak skutecznie zarządza się pracownikami wiedzy w TVN?
- kogo zwolni Prezes w najbliższych latach?
- jak zarządza się czterema generacjami w grupie Accor?

Przygotowaliśmy dla Państwa osiem ścieżek tematycznych każdego dnia. W programie znajdą Państwo wystąpienia dotyczące motywowania zarządzana talentami, zarządzania kompetencjami, budowaniem wizerunku pracodawcy, strategii HR, kultury organizacyjnej, zarządzania wiedzą i e-leraningu.
Trzeciego dnia Kongresu Kadry odbędą się równolegle trzy warsztaty. W tym roku proponujemy warsztat z budowania systemu kompetencji zawodowych prowadzony, przez cieszącego się dużym autorytetem, Grzegorza Filipowicza z Competency Institute.
Drugi warsztat prowadzony przez Sebastiana Trzaska z Annaco, który poprzez wiele interesujących, wymagających aktywności ćwiczeń w grupach pokaże jak z lidera i przywódcy stać się nowoczesnym menedżerem.
Ostatni warsztat zostanie poprowadzony przez Pana Marka Poleszaka na temat zarządzania transcendentalnego, jak to się robi "po polsku", czyli współpraca i cel strategiczny ponad rywalizacją i wynikiem finansowym.

Kongresowi towarzyszyć będzie po raz piąty Expo. Jest to okazja do zapoznania się z produktami rozwiązaniami dostawców usług dla działów HR.
Zapraszamy na XIV Kongres Kadry & Expo - wydarzenie gdzie obecne są osoby decydujące o rozwoju kadr w Polsce.

Więcej informacji: www.kongreskadry.pl

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl po raz trzeci

W dniach 10-14 października 2011 roku odbędzie się III Edycja Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl. Poszukujący pracy internauci po raz kolejny będą mogli skorzystać z możliwości udziału w tych targach.
Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl zostały przygotowane z myślą o dysponujących małą ilością wolnego czasu pracodawcach oraz kandydatach. Jest to połączenie unikalnej technologii 3D z funkcjonalnością tradycyjnych targów.

Podczas Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl Internauci otrzymają niepowtarzalną szansę zapoznania się z kulturą organizacyjną wystawców oraz dotarcia bezpośrednio do przedstawicieli działów HR firm. Dzięki ciekawym rozwiązaniom technologicznym poszukujący pracy będą mogli porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami oraz dowiedzieć się na temat wymagań na poszczególne stanowiska.
Ponadto podczas Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl kandydaci będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rynku pracy oraz rekrutacji.

Do dyspozycji pracodawców jest unikalna platforma umożliwiająca prezentację firmy oraz bezpośredni kontakt z kandydatami z całej Polski. Rekrutujący będą mogli przeprowadzać video-spotkania z kandydatami. Ponadto podczas trwania targów odbędzie się wiele ciekawych konferencji i szkoleń.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Wirtualnych Targach Pracy Monsterpolska.pl, odwiedzając 10 października stronę www.dnipracy.pl, przeniosą się do wirtualnego świata rekrutacji. Natomiast już 3 października będzie możliwość rejestracji kandydatów.

Wśród pracodawców na tegorocznych targach znajdą się m.in. Accenture, Bank BPH, Capgemini, Corning Cable Systems, Decathlon, EURES, Grafton, Hays , Infolor Polska, Infosys BPO, KPMG, mamstartup.pl, MDDP, Motorola, Netia, Play, PwC, , Ri Consultancy, Samsung, Motorola, SII, TP S.A i wiele innych.

www.dnipracy.pl

Bezpłatne konferencje dla branży HR – Konferencje Regionalne!

Już od września Nowoczesna Firma rozpoczyna kolejną edycję projektu Konferencje Regionalne – Kapitał Ludzki. Zapraszamy do udziału w konferencjach w nowej formule. Konferencje Regionalne Kapitał Ludzki to branżowe spotkania profesjonalistów HR, skoncentrowane są na zarządzaniu zasobami ludzkimi w organizacjach oraz na zagadnieniach związanych z rozwojem pracowników.

Program merytoryczny konferencji koncentrujemy na tematyce związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat HR w takich obszarach, jak: szkolenia i rozwój pracowników, rekrutacja, systemy motywacyjne, przywództwo, nowe technologie. Do współpracy zapraszamy uznanych ekspertów reprezentujących firmy i instytucje wiodące w obszarze HR i zaangażowane w rozwój kadr w Polsce. Ideą najbliższej czwartej już edycji jest podsumowanie pierwszych dwóch dekad HRu w Polsce oraz przyjrzenie się wyzwaniom czekającym polskie działy personalne, dlatego odbędzie się ona pod hasłem: 20 lat HRu w Polsce. Podczas jesiennych spotkań regionalnych skoncentrujemy się na zmianach zachodzących w działach personalnych oraz zaprezentujemy nowoczesne metody i narzędzia zarządzania przedsiębiorstwem w obszarze HR. Prześledzimy trendy jakie panują na polskim rynku w obszarze zarządzania ludźmi. Zaprezentujemy innowacyjne rozwiązania, które stanowią o sile polskiego zarządzania zasobami ludzkimi. Konferencje Regionalne – Kapitał Ludzki to okazja do prowadzenia dyskusji i debat o najnowszych trendach zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce. Do udziału w konferencjach zapraszamy menedżerów działów HR, działów szkoleń i rozwoju pracowników, przedstawicieli działów zarządzania zasobami ludzkimi zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w HR. Konferencje odbywają się w największych miastach w Polsce. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad dwa tysiące decydentów HR. Udział w konferencji jest bezpłatny a na uczestników czekają ciekawe prelekcje i nagrody. Jesteśmy w siedmiu miastach – głównych ośrodkach biznesowych Polski.

• Warszawa 20 września
• Łódź 21 września
• Kraków 27 września
• Katowice 28 września
• Poznań 11 października
• Wrocław 12 października
• Gdańsk 18 października
• Warszawa 20 października

Dowiedz się więcej: www.konferencjeregionalne.nf.pl.

Zapraszamy do konsultacji z Ekspertami prawa pracy!

Jak zachować się w trakcie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy? Jakie nowe zasady obowiązują w zakresie wydawania świadectw pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony? Jak uniknąć zwolnień grupowych i rozwiązywać stosunki pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy?

Odpowiedzi na powyższe pytania dostarczą eksperci podczas konferencji i warsztatów w ramach XI Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy. Celem wydarzenia jest przekazanie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej błędów popełnianych przez pracodawców w obszarze prawa pracy i ich konsekwencji w aspekcie stosowania nowych przepisów. Tradycyjnie, jako prelegentów zaprosiliśmy wybitnych ekspertów. Ich opinie i wypowiedzi często możecie Państwo przeczytać na łamach prasy fachowej i słuchać w programach radiowych. Gwarantuje to najwyższy poziom merytoryczny Forum. Odbywające się już po raz XI Forum cieszy się renomą i uznaniem wśród uczestników ze względu na aktualność prezentowanych tematów, możliwość konsultacji z najlepszymi ekspertami na rynku oraz kontekst praktyczny i teoretyczny przedstawianych zagadnień. Konferencja to również doskonała okazja do wymiany wiedzy i opinii z przedstawicielami innych przedsiębiorstw.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Forum na stronie forumprawapracy.nf.pl i zachęcamy do udziału w dyskusji oraz konsultacji z ekspertami już 14 i 15 czerwca w Warszawie.
Więcej informacji: 22 314 14 21, anna.partyka@nf.pl

Konferencja Wyzwania polskiego rynku pracy 2011

Magazyn Rekruter objął patronatem konferencję „Wyzwania polskiego rynku pracy 2011” organizowaną przez Centrum Edukacji i Biznesu.

Zapraszamy do wzięcia udziału menedżerów przedsiębiorstw, w szczególności menedżerów personalnych. Ambicją organizatorów jest przedstawienie metod radzenia sobie z potencjalnie niekorzystnymi trendami, które mogą obniżyć potencjał polskich przedsiębiorstw, a co więcej, także wykorzystania nadarzających się szans i nowych perspektyw. W programie konferencji gościć będą dostawcy nowoczesnego oprogramowania istotnie ułatwiającego wdrażanie nowych procesów biznesowych i usprawniania już istniejących, oprogramowania integrującego procesy zarządzania kapitałem ludzkim z celami strategicznymi organizacji. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak zmienić nastawienie ludzi do wdrożenia systemu IT w obszarze HR poprzez interaktywny warsztat poprowadzony przez eksperta Tomasza Mnicha. Konrad Jarowski z GoldenLine opowie o nowoczesnej rekrutacji w mediach społecznościowych i narzędziach rekrutera. Uczestnicy poznają także zasady employer brandingu w służbie skutecznej rekrutacji i retencji talentów w organizacji, o których opowie Marek Kozłowski z Axel Springer Polska. Dostawcy rozwiązań przedstawią narzędzia strategicznego HR-owca. Będziemy mówić o organizacji, planowaniu i zarządzaniu czasem pracy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Pokażemy jak wspierać pracę działu kadr i płac. Porozmawiamy o tym jak wykorzystać kompetencje pracownicze w przewadze konkurencyjnej. Prezes SAZ przedstawi najnowsze trendy i obecne zasoby na rynku agencji pracy tymczasowej. Konferencja posłuży wielu ciekawym dyskusjom. Tradycyjnie już uczestnicy konferencji w głosowaniu wskażą najlepsze ich zdaniem rozwiązania informatyczne, którym przyznany zostanie tytuł Złotego i Srebrnego Horyzontu HR. Przewidziane będą również nagrody i upominki dla uczestników konferencji.

Więcej informacji na: www.ceib.com.pl.

Wieczór Rekrutera

22 listopada 2010 r. w centrum Warszawy współorganizowaliśmy imprezę,
w której uczestniczyło ponad 300 osób związanych zawodowo z branżą rekrutacji  i doradztwa personalnego. Spotkanie odbyło się w ramach Konkursu Perły HR, który wyłonił najlepszych konsultantów ds. rekrutacji.

Wieczór Rekrutera to spotkanie, którego celem było ukazanie potencjału i aktywna integracja branży. Nieskrępowane dyskusje to doskonała okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń i poglądów, a także szansa na poszerzenie sieci biznesowych kontaktów.

Wirtualne Targi Pracy MonsterPolska

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Wirtualnych Targach Pracy Monsterpolska.pl, wchodząc 28 marca na stronę www.dnipracy.pl, przeniosą się do wirtualnego świata rekrutacji stworzonego dla ich komfortu w technologii 3D.

Poszukujący pracy będą mogli pozostawić swoje CV, odwiedzić stoiska pracodawców, zapoznać się z profilem ich działalności oraz wymaganiami na poszczególne stanowiska, 
a także porozmawiać z nimi na czatach. Ponadto podczas trwania targów odbędzie się wiele ciekawych konferencji i szkoleń.

Polish Businesswoman Congress

Polish Businesswoman Congress, to jedyne w swoim rodzaju seminarium, podczas którego w jednym miejscu spotka się 1000 przedsiębiorczych osób, żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości.
To wydarzenie podczas, którego wystąpią najlepsi mówcy z międzynarodowym doświadczeniem, odbędą się pokazy mody, a w części wystawienniczej będą miały miejsce targi z produktami i usługami dla biznesu.

Uznani mówcy i wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej: Anna Szubert, Aneta Murakowska, Dr Izabela Lenartowicz, Elżbieta Krokosz, Agnieszka Brytan – Jędrzejowska, Jolanta Grażyna Łukasiak-Malicka, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ewa Plucińska, Danuta Terpiłowska, Kamila Rowińska i inni.
Goście specjalni wydarzenia: Ewa Minge, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta.
Uroczystego otwarcia Kongresu dokona Pierwsza Dama Polski - Jolanta Kwaśniewska.
Kongres jest rekomendowany przez patronów honorowych wydarzenia: Ministerstwo Gospodarki oraz Polską Radę Biznesu.
Czas i miejsce:
28.03.2014 r.
Hotel Gromada Airport
Ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie
Zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona.